Fethiye, kültür sanat günlerine hazırlanıyor

Fethiye ilçesinde her yıl geleneksel olarak yapılan Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri 7-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu yıl 7'ncisi yapılan etkinlikler kapsamında Fethiye, 5 gün boyunca kültür ve sanata doyacak.

Fethiye, kültür sanat günlerine hazırlanıyor
Fethiye, kültür sanat günlerine hazırlanıyor
Bu içerik 3134 kez okundu.

Kültür ve Sanat Günlerinin uluslararası anlamanı taşıyan Dünya Müzikleri Şenliği'ne bu yıl Sırbıstan, Fas, Kazakistan, İran, İngiltere, Senegal, Malezya, ABD, İspanya, Kenya ve Mogolistan'tandan gruplar katılacak. Dünya müziklerinin yanı sıra yöresel müzik toplulukları da yine festivalde sahne alacak.

7 Mayıs'ta Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki (FBKM) açılış konuşmalarıyla başlayacak olan kültür ve sanat günlerinde için halkın farklı kostümlerle katılacağı kortej yürüyüşü yapılacak.Karnaval havasında geçmesi planlanan korteje katılan otellerin animasyon grupları ve liseler arasınde en iyi kostüm yarışması da yapılacak. Festival kapsamında ayrıca, kitap fuarı, ressamlar sergisi, İngiliz Fotoğraf Klübü üyelerinin açacağı fotoğraf sergisi, liseler arası "Eksi On Sekiz Kısa Film Yarışması'nın' gösterimi ve ödül töreni, konferans ve söyleşiler de yine festivalin etkinlikleri arasında yer alıyor.

Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri Komite Başkanı Mustafa Şıkman, festivale bu yıl Fethiyespor'un da dahil edildiğini aktardı. Festivalin açılışının bir gün öne alınarak Fethiyespor Kulübünün 81’inci kuruluş yıldönümü kutlamalarıyla birlikte yapılacağını anlatan Şıkman, "Fethiyespor’un Fethiye için büyük bir marka olması, Fethiye’nin ülke ve hatta dünya çapındaki tanıtımında önemli bir rol oynamıştır. Yapacağımız kortejin ardından Beşkaza Meydanı’nda toplanarak, halkımızla birlikte Fethiyesporumuzun 81′inci yıl dönümünü birlikte kutlayacağız." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık