Karadenizli'ye vefa ziyareti

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 1962 - 1972 yıllarında düzenlenen Akdeniz Şenlikleri 'Fethiye Festivali'nde düzenlenen etkinliklerde 'Telmessoslu Kahin' olarak Fethiye caddelerinde tur atan festival üyesi 70 yaşındaki Ercan Karadenizli'ye vefa ziyareti düzenlendi.

Karadenizli'ye vefa ziyareti
Karadenizli'ye vefa ziyareti
Bu içerik 4015 kez okundu.

Fethiye'de kültür ve sanatın ön planda tutulduğu, 7 Mayıs'ta başlayacak olan 7. Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri Komitesi, Fethiye'nin festival tarihine büyük katkı sağlamış, 1962-1972 yıllarında gerçekleştirilen Akdeniz Şenlikleri 'Fethiye Festivali'nde 'Telmessoslu Kahin' rolüyle akıllarda yer eden Ercan Karadenizli'ye vefa ziyareti düzenledi.

Evinde gerçekleşen ziyarete, komite başkanı Mustafa Şıkman, üyeler Dilek Dinçer ve Mehmet Yılmaz katıldı. Karadenizli ziyaretten dolayı oldukça duygusal anlar yaşadı. Mustafa Şıkman, o yıllarda düzenlenen festivallerde, Ercan Karadenizli'nin giydiği kahin kıyafetli, traktör römorku ve at arabası üzerinde çekilmiş fotoğrafı Karadenizli'ye hediye etti. Karadenizli, hediye karşısında mutlu olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık