Müslüman olan İngiliz kadın gözyaşlarını tutamadı

Fethiye ilçesinde dinlediği Kuran'ı kerim sonrasında Müslüman olmaya karar veren İngiliz kadın, gözyaşları içerisinde Müslüman oldu. Sara ismini alan kadın ihtida töreninde de müftüden Kuran'ı Kerim dinlemek istediğini belirten talepte bulundu.

Müslüman olan İngiliz kadın gözyaşlarını tutamadı
Müslüman olan İngiliz kadın gözyaşlarını tutamadı
Bu içerik 3924 kez okundu.

Fethiye'de yerleşik olarak yaşayan İngiliz vatandaşı Tina Campbell Kaşan(63) ile Carl Warren Spencer Blinston(47)Fethiye Müftülüğü’ndeki ihtida töreniyle Müslüman oldu. Türk vatandaşı Hakan Kaşan ile 3 yıl önce evlenen Campbell Kaşan, Türkiye'de kaldığı süre içerisinde Müslümanlardan etkilendi. Televizyondan dinlediği Kuran'ı Kerim'e hayran kalan İngiliz vatandaşı Campbell Kaşan, Müslüman olmaya karar verdi. Eşi ile birlikte Fethiye Müftülüğü’ne müracaat eden Campbell Kaşan, isteğini belirtti. Yapılan işlemlerin ardından Fethiye Müftülüğü’ne davet edilen Kaşan, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun şahitliğinde müslümanlığa geçerek Sara ismini aldı. Göz yaşları içinde kalan taze Müslüman Sara Kaşan, konuşmakta zorlandı.

Aynı törenle İngiliz Carl Warren Spencer Blinston da Müslümanlığı seçen bir başka isim oldu. Tatil için geldiği Ölüdeniz'i çok seven ve buraya yerleşen Blinston, Müslüman olmak için Fethiye Müftülüğü’ne başvurdu. Tina Campbell Kaşan ile birlikte müslüman olan Blinston’a ihtida belgesini Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu verdi. Blinston müslüman olduktan sonra ‘Muhammet Emin’ ismini aldı.

Törenin sonunda Oğuzhan Kadıoğlu, Tina Campbell Kaşan ve Carl Warren Spencer Blinston’a İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Kaşan ve Blinston’un müslümanlıklarına şahitlik etmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bu özel günde müslümanlığa geçen kardeşlerimizi kutluyorum. Bize müracaatlarını gerçekleştirdiler. Ve bizim şahitliğimizde Müslüman oldular.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık