Caretta'ya Mobese kameralı kurtarma operasyonu

Fethiye ilçesinde olta ipine takılan ve mobese kameraları tarafından fark edilen Caretta Caretta kaplumbağa zabıta ekipleri tarafından kurtarıldı.

Caretta'ya Mobese kameralı kurtarma operasyonu
Caretta'ya Mobese kameralı kurtarma operasyonu
Bu içerik 3971 kez okundu.

Fethiye Körfezi'nde amatör balıkçıların bıraktığı misinaya dolaşan bir Caretta Caretta için film gibi operasyon gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nde görevli personel bir Caretta Caretta'nın denizdeki mücadelesini fark etti. Bir müddet Caretta Caretta'yı izleyen ekipler, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine kaplumbağaya yoğunlaştı. Yapılan detaylı inceleme sonrasında Caretta Caretta'nın oltaya takılmış olduğu belirlendi. Mahsur kaldığı kesinleşen kaplumbağa için zabıta ekipleri seferber oldu.  

Hemen Caretta Caretta'nın bulunduğu bölgeye giden zabıta ekipleri buradaki balıkçılardan yardım istedi. Hemen bir tekneye atlayan balıkçılar Caretta Caretta'nın yanına yaklaştı. Balıkçıların tekne küreği ile yaptığı operasyon sonunda Careta Caretta'nın takılı olduğu misina kopartıldı. Caretta Caretta'da yaklaşık 3 saatlik mücadelenin ardından doğal ortamındaki yaşamına devam etti.

Caretta Caretta'yı belediye ekiplerine ihbar eden vatandaşlar kaplumbağanın kurtulmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Caretta Caretta'nın yaşadıklarını cep telefonu kameralarına kaydeden vatandaşlar kaplumbağayı ilk önce yemek yiyor sandıklarını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık