Fethiye’ye fakülte, Seydikemer’e yüksekokul

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesine 3 fakülte ve bir de 4 yıllık yüksekokul açılması ile ilgili bakanlar kurulu kararı imzadan çıktı. Karara göre Fethiye, Milas ve Menteşe’ye fakülte, Seydikemer ilçesine de 4 yıllık yüksekokul açıldı.

Fethiye’ye fakülte, Seydikemer’e yüksekokul
Fethiye’ye fakülte, Seydikemer’e yüksekokul
Bu içerik 5740 kez okundu.
Advert

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesine üç Fakülte ve bir Yüksekokul açılmasına yönelik Yüksek Öğretim Kurulu’nun kararının ardından Bakanlar Kurulu da bu kararı onaylayarak Muğla 3 yeni Fakülte ve bir de 4 yıllık Yüksekokulu kazandı.

Bakanlar Kurulu’nun 24 Mayıs 2015 tarih ve 2015/7723 sayısı kararname ile Muğla’da Milas ilçesinde Milas Veterinerlik Fakültesi, Fethiye’de Fethiye Tarım Bilimleri Fakültesi, Menteşe’deki Sağlık Yüksek Okulu kapatılarak yerine Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Muğla’nın yeni ilçesi Seydikemer ilçesine de 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açıldı. Seydikemer ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı ilk Yüksekokul açılırken, Milas ve Fethiye’de ikinci fakülteler açıldı.

Daha önce 15 olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesindeki Fakülte sayısı yeni açılan Fakülteler ile birlikte 18’e ulaştı. Yeni açılan Fakülte ve Yüksekokullara Dekan ve Müdür atamaları ile öğretim üyeleri atamalarının önümüzdeki süreçte atamalarının yapılacağı açıklanırken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, “Muğla’mıza üç fakülte ve bir Yüksek okul daha kazandırdık. Açılan Fakülte ve Yüksekokullar ilimizin gerçekten ihtiyacı olan birimler. Seydikemer ilçemiz Muğla’nın yeni ilçesi olması nedeniyle bu ilçemizdeki eğitim kurumu eksikliğini de giderdik. Seydikemer Yüksekokulu 4 yıllık olup, burada en kısa zamanda kadro ataması yapmak istiyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)