Oyun gurubu olmayan okul kalmayacak

Seydikemer Eğitimciler Birliği Sendikası, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e okullara yaptığı katkılar sebebiyle plaket takdim etti. EĞİTİM-BİR-SEN İlçe Başkanı İrfan Deveci, yaptığı teşekkür konuşmasında “İlçedeki okullarımızın neredeyse tamamında sizlerin bir eseri var. Okullara belediye eli değdi” ifadelerini kullandı.

Oyun gurubu olmayan okul kalmayacak
Oyun gurubu olmayan okul kalmayacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4263 kez okundu.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı  (Eğitimciler Birliği Sendikası) EĞİTİM-BİR-SEN İlçe Başkanı İrfan Deveci, berberinde Başkan Yardımcıları Halil Serdar Karataş(Ortaköy İlkokul Md.), Nihay Koyuncu (Ören Vali Ahmet Cemil Serhadlı Ortaokul Md.), Adem Türk (Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Md. Vek.), Yakup Türkmen (Güneşli İlk ve Ortaokul Md.), Ali Osman Abalı (Zorlar Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban İlkokul Md. Yard.) ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret ederek okullara yaptığı katkılardan ötürü plaket takdim etti.

ÖĞRETMEN ve VELİLER MEMNUN

Ziyarette konuşan EĞİTİM-BİR-SEN Seydikemer İlçe Başkanı İrfan Deveci, 2 yıl önce kurulmuş bir sendika olduklarını ve ilçe adına bir şeyler yapma gayreti içinde olduklarının altını çizerek “Eğitim anlamında ilçemizi götürebildiğimiz kadar ileriye götürebilmek. Biz bu konuda Milli Eğitim kurumumuza sonuna kadar desteğiz. Sizden önce de zaten Milli Eğitim müdürlüğümüzde ziyaretteydik. Bizler bu konuda elimizden geldiğince sonuna kadar desteğiz ancak bu geçtiğimiz süreçte gördük ki bizlerden başka birileri daha var eğitime destek olan. Allah razı olsun sizlerden. Eğitime gerçekten çok büyük destek sağlıyorsunuz. Bu gözle görülür şekilde belli ediyor zaten kendisini. Bireysel yaptığımız görüşmelerde de sürekli söylüyorsunuz, ‘biz eğitime ayırdığımız bütçenin her zaman üstüne çıkıyoruz’ diye söylüyorsunuz.

OKULLARIMIZIN %95’İNE ULAŞTINIZ

Biz bu süreçte şunu gördük bizim yaklaşık 60’a yakın okulumuz var ben bütün ekibimizle beraber dolaşıyoruz, geziyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Bizim asıl amacımız öğretmenlerdir, personeldir onları ziyaret ederken tabiî ki okullarımızın sorunlarını da bize dile getiriyorlar, iletiyorlar. Zamanında da bir rapor hazırlamıştık, bu raporu da size sunmuştuk sağolun dikkate alıyorsunuz.  Bu süreçte de şunu gördük yaklaşık 60 okulumuzdan herhalde %95ine ulaştınız diye düşünüyoruz biz, öyle gördük. Bütün okullarımız aşağı yukarı belediyemizin bir eli mutlaka var. Gittiğimiz okullarda hepsi teşekkürlerini iletiyorlar. Biz arkadaşlarımıza temsilen, eğitimciler birliği sendikası olarak EĞİTİM BİRSEN olarak gelip size bir teşekkür etmek istedik. Bu konuda gerçekten size minnettarız” dedi.

Karadere’de Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde olduğu gibi okul ve cami gibi toplumun genelini ilgilendiren kurumlara imkanlar ölçüsünde katkı sunduklarını ifade eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, hedeflerinin önümüzdeki sene tüm okulların oyun grubunu tamamlamak olduğunu ifade etti. Göreve geldiğinden itibaren okulların eksiklerinin giderilmesi hususunda ekibiyle birlikte çaba sarf ettiklerini kaydeden Otgöz, “Önceliğimiz öğrenci sayısı çok olan okullar oldu. Şimdi öğrenci sayısı az olan okullarımıza da geçtik. Bu güne kadar birçok okulumuza oyun grubu kurduk. Bu sene olmasa bile önümüzdeki sene okullarımızın tümünü oyun grubuna kavuşturacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık