yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık

Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık

Fethiye’de kurulması planlanan Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaşıldı.

Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık
Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2644 kez okundu.

Geçtiğimiz eylül ayında eğitim öğretime başlayan ve Muğla Üniversitesince Beşkaza Kampüsü olarak isimlendirilen yerleşkede 3 fakülte bulunuyor. Fethiye Beşkaza Üniversitesi’nin kurulmasıyla kısa vadede toplam 10 bin üniversite öğrencisinin öğrenim görmesi hedefleniyor.

Fethiye’nin başta ekonomisi olmak üzere sosyal ve kültürel hayatına büyük katkı sağlayacak Fethiye İşletme Fakültesi’nin Karaçulha Kampüsünde Dekanlık, C ve D bloklarının ardından Fethiye Belediyesi tarafından yaptırılan A Blok da tamamlandı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde başlayan çalışmaların sonucunda eğitim öğretime başlayan Muğla Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi’nin Muğla Üniversitesi ve Fethiye Belediyesi tarafından yaptırılan bloklarının açılışı törenle yapıldı. Protokolün yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşmaların ardından kurdele kesimi sırasında patlayan konfetiler ortalığı bayram yerine döndürdü. Fethiye Yükseköğrenim Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yüzde 60’ı tamamlanan binanın ise gelecek yıl tamamlanması bekleniyor.

Şu an Fethiye İşletme Fakültesi’nde 100 öğretim üyesi, 1516 öğrenci bulunurken, Fethiye’de kısa vadede toplam 10 bin üniversite öğrencinin öğrenim göreceği öğrenildi.

Açılışta Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Erdoğan Gavcar, Başta Fethiye Belediyesi olmak üzere İşletme Fakültesinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Gavcar, “Bu görmüş olduğunuz alan fakültemize kampüs alanı olarak tahsis edildi. Fakültemiz en başta C ve D bloklarında eğitime başladı. Şuan da Belediyemiz tarafından yapılan yönetim binasında da eğitimlerimiz başlayacak. Ben Fethiyeli olarak bu yöreye hizmet etmekten gurur duyuyorum” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin milli hasılasının ilk geldikleri döneme baktığında 2,3 katı arttığını, eğitimde ise neredeyse her ilde bir üniversitenin olduğunu kaydetti. Fethiye Belediyesi’ni ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni tebrik eden Özyer, bakanların ve Cumhurbaşkanı’nın Muğla’ya özel ilgisi olduğunu belirterek, Milas’a Veteriner Fakültesi’nin de yapılacağını kaydetti.

Hasan Özyer: “Üniversitemiz büyümesini sürdürüyor ve bu bize büyük bir gurur veriyor. Bugün üniversitesi olmayan bir il kalmadı. Fethiye Üniversitesi konusunda hiçbir endişeniz olmasın. En az 8 bakanımızla görüştük ve çalışmasını yapıyoruz. Bir üniversite kurulabilmesi için 3 fakülte gerekiyordu. Bugün İşletme, Sağlık bilimleri ve Ziraat Fakültesi oluştu. İnşallah bundan sonra daha da geliştirerek Fethiye Beşkaza Üniversitesi’ni kurmak bizlere nasip olur” ifadelerini kullandı.

Muğla Vali Yardımcısı Rıza Dalan da, Vali Esengül Civerek’in selamları olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından plaketler takdim edildi. Önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Fethiye Belediyesi tarafından yapılan İşletme Fakültesi A bloğu açılışı yapıldı. Katılım sağlayan protokol ve vatandaşlar Fethiye Belediyesi’nin yapmış olduğu binayı gezdi. Sınıfları inceleyen protokol üyeleri, bir sınıfta oturarak, sınıfların çok başarılı bir şekilde yapıldığını ifade ettiler. A blok incelemesinin ardından kokteyle geçildi.

İşletme Fakültesi bahçesinde yapılan törene; AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, İşletme Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gavcar, FTSO Başkanı Akif Arıcan, STK temsilcileri, oda başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu