Advert

Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Açıldı

Seydikemer’in Menekşe Mahallesi’nde Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni eğitim binası açılışı düzenlenen törenle açıldı.

Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Açıldı
Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Açıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5732 kez okundu.

Seydikemer’in Menekşe Mahallesi’nde Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni eğitim binası açılışı düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı. Açılış törenine; AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 21., 22., 25 ve 26. Dönem Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, MSKÜ eski rektörü Mansur Harmandar, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, belediye meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni eğitim binası açılış töreninde konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün oldukça mutlu olduğu gözlendi. Otgöz konuşması sırasında MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’ten Seydikemer’e Ziraat Fakültesi yapılmasını da istedi.

ZİRAAT FAKÜLTESİ İSTEDİ

Otgöz, “Burada bu okulu görünce bütün yorgunluklar gidiyor. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seydikemer için gerekliydi. Bu yıl eğitim öğretime başladı. İnşallah gelecek yıl daha çok öğrenci olacak. Rektörümden ben isteyeceğim. İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara. Ziraat Fakültesi bu okula yakışır. Burada diğer önemli konu da öğrencilerimizin kalacağı yurt gerekli. Bu ihtiyacımızı da milletvekillerimiz ve rektörümüzle gidereceğiz. Buranın açılışı için Seydikemer Belediyesi olarak üzerimizi düşeni yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Sırada üniversite yoluna parke döşeyeceğiz. İnşallah ikinci bloğumuzu da rektörümüz yapar. Bu okulun yapılmasında Mansur hocamın (Mansur Harmandar) emeğine teşekkür ederiz. Buranın programa alınmasında en büyük katkıyı sağlayan milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün emeği çok. Onlara teşekkür ediyorum. Şimdiki vekillerimizde Seydikemer için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

GÖKÇEKUYU, “SEYDİKEMER BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, “Seydikemer yeni bir ilçe. Bazı eksiklikleri var. Ancak bu eksiklikler hızlı bir şekilde tamamlanacak. Seydikemer’de bu eksiklikle giderilirken ilçemizin hem ekonomik anlamda hem kültürel hem de sosyal anlamda ve benzeri diğer anlamlarda kalkınması  ve gelişmesi bu sağlanan yatırımlarla gerçekleşecektir. Seydikemer genç bir ilçe. Fethiye, Marmaris, Bodrum ile kıyaslanamaz. Ancak potansiyeli olan hem insan karakteri ve kalitesiyle hem doğası, yüzölçümü ve sahip olduğu kültürel özellikleriyle ben ümit ediyorum ki önümüzdeki 10 yıl içerisinde kısa vadede Seydikemer bölgenin cazibe merkezi olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Seydikemer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi. Ardından Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ve protokol üyeleri binanın içini gezerek incelemelerde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık