700 gramlık Elif Deniz bebek hayata tutundu

700 gram ağırlığında doğan Elif Deniz bebek, 110 gün süren zorlu yaşam mücadelesini kazanarak hayata tutundu. Elif Deniz bebek, 2 kilo 100 grama ulaştı ve hastaneden taburcu edildi.

700 gramlık Elif Deniz bebek hayata tutundu
700 gramlık Elif Deniz bebek hayata tutundu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2864 kez okundu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Zahide Kaymaz, hamileliğinin 25’inci haftasında doktorlardan gebeliğinin riskli ilerlediğini öğrenmesinin ardından Denizli’deki özel bir hastaneye başvurdu. 

Doğum için eşi Ercan Kaymaz ile özel hastaneye gelen Zahide Kaymaz çiftinin, 25 haftalık 700 gram ağırlığında Elif Deniz adında bir bebek dünyaya geldi. 

Sezaryenle dünyaya gelen ve erken doğum sebebiyle nefes almakta zorlanan Elif bebek, 2 ay beslenme borusu ile, 1 ay ise solunum cihazına bağlı bir biçimde yoğun bakımda hayata tutunmaya çalıştı.

Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakımı Ünitesinde 110 gün süren zorlu tedavi süreci sonrası Elif Deniz bebek, 2 kilo 100 grama ulaştı. Ailesinin kucağına aldığı Elif bebek sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Hayatının en zor günlerini yaşadığını söyleyen anne Zahide Kaymaz, doğumdan sonra evladını kucağına bile alamadan 110 gün geçirdiğini dile getirdi. Çok mutlu olduğunu kaydeden Kaymaz, "Her gün ağladım ama umudumu kaybetmedim. Fethiye’de doktorlar gebeliğimin riskli ilerlediğini söylediklerinde eşim ve ben zaman kaybetmeden Denizli’deki hastaneye geldik. Doğumum gerçekleşti ama en zor günlerimiz doğumdan sonra yani evladımın yoğun bakımda olduğu zamanlardı. Şimdi bebeğimi kucağıma aldım, çok mutluyum" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık