Advert

Ayaydın: “Üvey evlat değilsiniz para geliyor ama tembelsiniz”

Muğla’yı yıllardır yöneten Belediye yöneticilerine, ‘niye çalışmıyorsunuz, hizmet üretmiyorsunuz’ eleştirisi gelince kendilerini ‘İktidar bize üvey evlat gibi davranıyor. Para göndermiyor, bizi cezalandırıyor’ diye savunduğunu hatırlatan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın ‘Bu konuda da Muğla’yı yanıltıyorlar. Rakamlar kendilerini yalanlıyor’ diye konuştu.

Ayaydın: “Üvey evlat değilsiniz para geliyor ama tembelsiniz”
Ayaydın: “Üvey evlat değilsiniz para geliyor ama tembelsiniz” Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 285 kez okundu.

üyükşehir belediyelerinin son 5 yılda gerek İller Bankası’ndan, gerekse Maliye ve Hazine kaynaklarından aldığı payları bir döküm halinde ortaya koyarak analizini yapan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof Dr. Aydın Ayaydın ‘Hani her başları sıkıştığında Ankara bizi cezalandırıyor, para göndermiyor’ Hakkımızı alamıyoruz’ diye ağlıyorlar ya; o da yalan tembelliklerini, iş bilmezliklerini saklamak için arkasına sığındıkları koca bir yalan’ diye konuştu.

Yerel yöneticilerin patlayan boruları, akmayan suları, geçilmeyen yolları, yapılmayan kanalizasyonları ‘Para gelmiyor’ diyerek izah etmeye çalıştığını belirten Ayaydın, rakamların yerel yöneticileri yalanladığını söyleyerek şu tespitleri yaptı:

2019-2023 yıllarını kapsayan son 5 yılın büyükşehirler bazında dökümü var elimde. Muğla’ya son 5 yılda 12.2 milyar lira para göndermiş Ankara.

Bu paranın 3.8 milyar lirası ilçe belediyelere, 8.4 milyar lirası da Büyükşehir Belediyesi’ne ödenmiş. 

Mevcut Başkan, Muğla’ya 6 milyar 691 milyon liralık yatırım yapıldığını vurgulayan afişler bastırmış, bununla övünüyor ya.

Oysa sadece son 5 yılda merkezi yönetim bütçesinden kendisine 8.4 milyar liraya yakın kaynak aktarılmış.  İlçe belediyelere aktarılan kaynakla birlikte bu rakam 12.2 milyar lirayı geçiyor.  Yani başkanlığı döneminde yapılan  yatırım miktarı şehre gelen paranın ancak yüzde 50’si kadar.

Sonra da bankada paramız var diye övünüyorlar. Yahu sen yatırım kuruluşu musun?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık