Advert

Fethiye’den 4 yardım tırı yola çıktı

HAYRAT İnsani Yardım Derneği Fethiye şubesi tarafından Cerablus, İdlip ve Halep için başlatılan kampanyada toplanılan 4 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı.

Fethiye’den 4 yardım tırı yola çıktı
Fethiye’den 4 yardım tırı yola çıktı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2703 kez okundu.

HAYRAT İnsani Yardım Derneği Fethiye şubesi tarafından Cerablus, İdlip ve Halep için başlatılan kampanya kapsamında Fethiyeli vatandaşlardan ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle toplanan yardım malzemeleri düzenlenen törenle gönderildi. Çalıca Mahallesi Hayrat şubesinde ‘Haydi Fethiye Cerablus, İdlip, Halep Suriye’deki Mazlumlara Umut Ol’ sloganıyla toplanan yardımların uğurlama törenine Kaymakam Ekrem Çalık, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve çok sayıda kişi katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan törende konuşan HAYRAT İnsani Yardım Derneği Fethiye ve Seydikemer Şube Başkanı Hüseyin Çetinkaya; “Bugün Fethiye’den 4 tır insani yardım malzemesi Halep, Cerablus, İdlip bölgelerinde dağıtım için yola çıktı. Fethiye’nin son 3 yılda yardıma muhtaç insanlara gönderdiği yardım malzemesi 11 tır oldu” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan; “Suriye’de sadece 50 noktanın üzerinde ve 100’ün üzerinde çalışanıyla çok kıymetli hizmet yapmaktalar. Biz sosyal medyada kurulu ve dolu dolu sofra fotoğrafları paylaşırken oradaki insanlar ekmeğe muhtaç. Bakınca içimiz acıyor, üzülüyoruz ama burada taşın altına elimizi biraz da koyabildiysek Fethiyelilere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Fethiye Kaymakam Ekrem Çalık; “2016 yılı özellikle Orta Doğu için ağır şartlar getirdi. İnsanlar yaşama hakkından bile mağdur edilir olmuş durumda. En son Halep’te yüz bine yakın insan 8 kilometre alana sıkıştırılmış ve yok edilmek üzereyken Türkiye’nin gayreti ve çabalarıyla canlarını kurtardılar. Cerablus, Musul, İdlip… Diyeceksiniz ki buralar Suriye, Irak bize ne. Değil buralarda yaşayan insanlar bizim insanımız. Türk milleti birlik ve beraberlik içinde olduğunda her zaman güç ifade etmiştir. Bu coğrafyada insanların güvenliğinin sağlanması yine Türkiye’ye Türk insanına düşüyor. Türk milletinin verdiği desteği Fethiye’de de çok yoğun görüyorum. Fethiye’nin en güzel yanlarından birisi milli duyguları ve dayanışma duyguları çok kuvvetli” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dünyadaki bütün mazlumlar için dua edildi. Duaların ardından sonra içinde kıyafetten yiyeceğe kadar ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 4 tır Cerablus, İdlip ve Halep’e uğurlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık