Fethiye’de de FETÖ’ye yönelik başlatılan operasyonlar devam ederken, çöplüğe atılmış çok sayıda Fethullah Gülen’e ait kitap ve dergi bulundu.
15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Fethullah Gülen’in kaleme aldığı kitaplar, Fethiye’de de çöplere ve boş arazilere atılmaya devam ediyor. Daha öncede ormanlık alana atılan Fetullah Gülen’e ait kitaplar bu kez Telmessos Tiyatro yanında bulunan Fethiye Evi yanındaki çöp konteynırına atılmış halde bulundu.
Fevzi Çakmak Caddesi’nde bulanan Fethiye Evi yanındaki çöp konteynırına FETÖ üyesi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce atılan kitapların arasında Sızıntı dergisi, Gülen’in yazdığı ‘İbadetim, Ahlakım, Sonsuz Nur, Asrın Getirdiği Tereddütler, Kozadan Kelebeğe, Çekirdekten Çınara’ ile dua kitapları ve Risalei Nur setleri bulunuyor.
Çöplüğe atılan kitapların, yakalanma korkusu yaşayan FETÖ üyesi kişi veya kişilerce atıldığı tahmin ediliyor.
Haber Hülya Kulalı