Fethiye'ye deniz ambulansı konuşlandırılacak

Fethiye ilçesine olası deniz kazalarına daha hızlı müdahale edebilmek amacıyla deniz ambulansı alınacak. Marmaris'e kadar olan kıyı kesiminde hizmet verecek ambulansın bu yıl içerisinde alınarak Fethiye'ye konuşlandırılacağı bildirildi.

Fethiye'ye deniz ambulansı konuşlandırılacak
Fethiye'ye deniz ambulansı konuşlandırılacak
Bu içerik 3940 kez okundu.

Özellikle yasa dışı yollardan yurt dışına gitmek isteyen kaçakları taşıyan tekne kazalarının artması Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. Olası deniz kazalarına en hızlı bir şekilde müdahale etmeyi planlayan müdürlük, Sağlık Bakanlığı'ndan deniz ambulansı talebinde bulundu. Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nün talebini değerlendiren bakanlık Muğla'ya bir adet deniz ambulansı alınacağı müjdesini verdi. Sağlık Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesinden alınacak deniz ambulansının Fethiye'de konuşlandırılması planlanıyor. Marmaris'e kadar olan kıyı kesiminde faaliyet gösterecek deniz ambulansı ile deniz kazalarına anında müdahale edilebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla İl Sağlığı Müdürü Cihan Tekin, deniz ambulansının turizm sezonu boyunca ihtiyaç olduğunu söyledi. 2013 yılı içerisinde bir adet deniz ambulansının Muğla'ya ayrıldığını kaydeden Tekin, "Biz de 2013 yılı içerisinde Muğla'ya bir adet deniz ambulansı konuşlandırma sözü aldık. Biz Marmaris ve Fethiye için ayrı ayrı istemiştik. Fakat şuan sadece 1 tane için söz aldık. İleriki zamanlarda bir adet daha almak için çalışmalar yapacağız." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık