Hayat Bu Kadar Komik mi?

Hayat Bu Kadar Komik mi?

Bu içerik 780 kez okundu.

Memleketin her yerinde patlayan bombalar, artık kesintisiz hale gelen şehit haberleri ve daha bir sürü etrafımızı saran kötülük. Birisi girip hiçbir şeyden bihaber insanları taramalı tüfekle tarayıp öldürüyor, diğerleri İzmir’de adliyeyi basıp katliam yapmak isterken kahraman bir vatan evladı kendini feda edip bunu önlüyor. Bir saç ekim firması da rahmetli şehide biz saç ekmiştik diye reklam peşinde koşuyor. İnsanlık bu denli çıldırdı mı acaba tarih boyunca araştırmak lazım.

 

Toplumca bir cinnetin ve çıldırmanın eşiğindeyiz. Televizyonda şehit haberi görüp üzülüp iki dakika sonra komedi programı izleyip kahkaha atıyoruz. Nolacak bu memleketin hali derken, bir anda gelen damat adaylarını beğenmeyen aşüfteye bugün hangi damat adayı gelecek diye pür dikkat televizyona kilitleniyoruz. Ben başkanlık istemiyorum arkadaş diyerek başladığımız cümleyi ekranda survivor yarışmasının yeni kadrosunu görünce yarıda kesiyoruz. Başkanlık gelmeli kardeşim derken bize nasıl giyineceğimizi öğretmeye çalışan üç beş kılıksızı ve onların kavgalarını görüp cümleyi havada bırakıyoruz. Dolar 4 liranın kapılarında, çarşı pazarda domates bile 4 lira sınırında gezerken sanki her şey güllük gülistanlık gibi devam ediyoruz hayata. Sormamız lazım biz ne zaman alıştık bu kadar kötülüğe, etrafımızı çevreleyen nefretle beraber yaşayıp hiçbir şey yokmuş gibi davranmayı ne zaman öğrendik. Hem hayatı çok ciddiye alıp hem de her şey internetten televizyondan ibaret gibi hayatı kaale almamayı nasıl beceriyoruz. Acılarımız bir reklam kuşağı, sevinçlerimiz bir dizi kadar.

 

Yıl başını kutladık cümbür cemaat. Ömer Halisdemir’in ailesi aynı coşkuyu hissetti mi, şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün çocuğu çam süsledi mi? Acılara gömülüp kalıp hayatı ıskalamayalım ama bu denli acının, kederin ve kötülüğün olduğu bir coğrafyada bu kadar pervasızca nasıl hiçbir şey yokmuş gibi yaşayabiliyoruz. ‘’Şehit haberleri gelince değil şehit haberlerine alıştığımızda korkun’’ derdi merhum Yazıcıoğlu. Korku eşiğini çoktan aştık. Vur patlasın çal oynasın sofralarınıza, neşeli ve renkli ekranlarınıza, binbir fotoğrafla süslü sosyal mecralarınıza basit bir soruyla girme zamanı artık : Hayat bu kadar komik mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)