CHP Muğla Aday Adayları

CHP Muğla Aday Adayları

Aday başvuru süresi henüz tamamlanmasa da mevcut isimlerden başka yeni isimlerin olacağı ihtimalini görmüyorum. Şimdilik ilk Akla gelenleri sizlerle paylaşalım ve durumlarını hep birlikte gözden geçirelim.

Bu içerik 429 kez okundu.
Reklam

               CHP 3 Nisan Pazar günü ön seçime gidiyor. Genişletilmiş delege sistemiyle seçimini yapacak olan CHP, aynı zamanda aday sıralamasını da belirlemiş olacak.

               Aday adayları çalışmalarını delegeler üzerinde devam ettirirken, sonuç ile ilgili sorularda çoğalmaya başladı. Kim kaçıncı sıraya gelir, ön seçimin yıldızı ve favori adaylar kimler diye toto oynayanlar bile var.

               Aday başvuru süresi henüz tamamlanmasa da mevcut isimlerden başka yeni isimlerin olacağı ihtimalini görmüyorum. Şimdilik ilk Akla gelenleri sizlerle paylaşalım ve durumlarını hep birlikte gözden geçirelim.

               Tolga ÇANDAR;

               Partisine verdiği hizmetleri bütün örgüt biliyor. Muğla’nın her tarafın da ve örgütün gönlünde. Kiminle görüşsek, öncelikle Tolga isminin altını çizerek konuya başlıyor. TBMM yi bağlamasıyla ve Ulusalcı duruşuyla sallayabilir.

               Fevzi TOPUZ;

               Üç dönem Milas Belediye Başkanlığı ve arkasından  Milletvekili. Partinin en yüksek organı olan MKYK üyesi olarak görev yaptı. Örgütçü ve vefa adamı. Partisinin başarısı onun için önceliklidir. Muğla’nın her tarafında var. Yeniden seçilirse sürpriz olmaz.

               Ümit KARAASLAN;

               Dört dönem Ula Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Herkesin Ümit ağbisi. Milletvekili adayı olmak için yola çıktığında seçimlere bir yıl vardı. Sadece delege üzerinden çalışma yapmadı. Bütün partilileri hiç ayırmadan herkese eşit mesafede durarak düzeyli bir çalışma sürecine girdi. Sonuç için ne olur derseniz, kesin favori olur diyebilirim.             

               Ali ARSLAN;

               Sevmeyeni yoktur. Tekrar seçilirse üst üste üç defa vekil olma rekorunu kıracak. Koskoca bir ömrü partisi için tüketen adamlardan. Milletvekili olarak yeterli deneyim sahibi. Oda diğer adaylar gibi Muğla’nın her tarafında var.

               Prof. Dr. Nurettin DEMİR;

               Muğla örgütünün içini bilen biri olmamasına rağmen, ön seçime katılacağını ilan ederek aday adayı oldu. Genel merkez yetkilileri ve Genel Başkanımızla geçmişte mesai arkadaşı olarak görev yapmasına rağmen, kontenjanı kabul etmeyerek, CHP delegeleri en doğru tercihi yapacak bilgi ve donanıma sahiptir diyerek, en demokratik yöntem ön seçimdir yıllardır bunu savunarak siyaset yaptım, benim yerim delegenin yeridir diyerek, ön seçime giriyor. Çok kısa sürede karar verip aday adayı olmasına rağmen, Fethiye’de bir numara. Kalan zamanı çok iyi değerlendirerek sıralamaya girecek favori adaylardan. 

              Mustafa ÖZTÜRK;

              Hepimizin Mustafa ağabeyi. Karıncayı incitmekten sakınır. İçi de dışı da birdir. Yalan dolan bilmez. Sofrasını paylaşır, ekmeğini bölüşür. Uzun lafın kısası, sürpriz yapacaklardan biridir. Seçilirse oy vermeyenler vermedikleri için üzüleceklerdir. Yıllardır o da parti emektarı olarak örgütün her yerinde vardır.

              Pazartesi günü kaldığımız terden devam edeceğiz. Diğer aday adaylarımız Fahrettin ÜSTÜN, Akın ÜSTÜNDAĞ, Zeki KÖYLÜ, Hüseyin ANIL, Mustafa ZEYBEKOĞLU ile ilgili düşüncelerimi, bildiklerim doğrultusunda sizlerle paylamaya devam edeceğim. SEVGİYLE KALIN

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2016-2017 lig fikstürü çekildi
2016-2017 lig fikstürü çekildi
Parkomat ihalesine mahkemeden durdurma
Parkomat ihalesine mahkemeden durdurma