Tolga Çandar
Yusuf Ziya HIRA

Tolga Çandar

Yaklaşan Genel Seçimlerle birlikte aday trafiği gün geçtikçe artıyor. Bu süreç içerisinde bende elimden geldiği kadar ortaya çıkan adaylarla ilgili edindiğim bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bu içerik 80 kez okundu.
Reklam

Her hafta yeni bir yüz, yeni bir isimle karşınızdayım.

             Yaklaşan Genel Seçimlerle birlikte aday trafiği gün geçtikçe artıyor. Bu süreç içerisinde bende elimden geldiği kadar ortaya çıkan adaylarla ilgili edindiğim bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğim.

              Bu haftaki konuğum dünyanın en güzel insanlarından biri.

              Yürekli Kuvayi Milliyeci ve müfrezenin en önünde gideni.

              Köroğlu, Dadaloğlu, Aşık Veysel’ler, Aşık Mahsuni’lerin  yolundan gidenlerden.

              Bir sanat adamı,

              Karıncayı incitmekten, insana kötü söz söylemekten sakınır kendini.

              Yaşam kavgasını ilkeleri için yapar.

              Nefsinin ilk hareketi Vatan dır.

              Vatan için kavgada canını vermeye hazır olanlardandır.

              Daha nice güzellikleri, erdem ve vefa özellikleri vardır.

              İyi bir dost, yürekli bir arkadaştır.

     

              Bu haftaki konuğumuz, dostumuz, ağabeyimiz, gönül insanı olan can yoldaşımız CHP Muğla Milletvekili adaylarından Tolga ÇANDAR.

              2007 seçimlerinde ilk altıya giren ve birinci sırada seçilmiş gibi Muğla’yı en çok dolaşan adaylarımızdan biriydi. Yıllarca bu örgüte hizmet etti. Ne bir makam, nede maddi bir talepte bulundu. Tüm Muğla, haydi Tolga! artık sıran gelmiştir düş önümüze diyerek ona yeni bir görev daha verdiler. Örgüt beni nereye uygun görürse ben ordayım diyen bu güzel insanı bu sefer tüm CHP teşkilatları onu en iyi yerde görmek için gerekeni yapacaklarından hiç kuşku duymuyorum.

              Onu hepiniz tanırsınız. Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal’in yanında yer alan Efelerimizin türkülerini Ege ve Akdeniz insanına sevdiren, Bağlamasıyla gönüllerde taht kuran, memleket sevdalısı bir adamdır. Tandoğan, Çağlayan ve İzmir’de yapılan Cumhuriyet mitinglerinin en önemli hizmetçilerinden biridir Tolga ÇANDAR.

              Yıllardır CHP’ örgütlerinin düzenlediği tüm etkinliklere katılan ve çok büyük katkılar sağlayan önemli bir sanat insanıdır. Gecesi gündüzü olmamıştır, hastam var rahatsızım gelemem dememiştir, çağrıldığı her yere koşarak gitmiş, örgütümün benden bitecek bir işi varsa, iki elim kanda da olsa gitmem gerekir diyerek, çağrıldığı yere koşarak gitmiştir Tolga ÇANDAR.

              Vefa adamını anlatmak çok zordur. Yüreğini paylaşmak yeterlidir bu gibi insanların.  İhanet bilmezler. Yaşamlarının tüm aralıklarında sadece sevdikleri vardır. Bu sevginin başında Önce Vatan gelir. Anadolu’yu karış karış gezerek bu sevdayı daim kılmak isterler, diğer aşıklar ve ozanlar gibi.

               Bu toprakların kutsal olduğunu bilirler, adım attıkları her yerde kefensiz yatanları hisseder bu insanlar. Onların dünyasında zenginleşmek, mal mülk edinmek yoktur. Vatan topraklarını satmak, bu satışa ön ayak olmak yoktur onların yüreklerinde.

               Koca bir yaşamı büyük değerler için yaşarlar, bu değerler onların yaşama nedenidir. Ellerinde tuttukları küçük bir bağlamadır. O küçük bağlamaya öyle bir dokunurlar ki yürekler ayağa kalkar. Tandoğan meydanın da ve Çağlayan da olduğu gibi.

              Sevgili okurlarım bu haftaki konuğumuzu sizlere anlatmaya çalıştım. Bu yazdıklarım sadece hatırladıklarım. Daha nice güzelliklere kol kanat germiştir Tolga ÇANDAR. Bu satırlar onun güzelliklerini yazmaya yetmeyecektir biliyorum, önümüzde daha yüz gün var. Tekrar kaldığımız yerden devam ederiz hiç merak etmeyin.

            . Önümüzdeki genel seçimlerde CHP Muğla Milletvekili adayı olarak halkımızın önüne gelecek bu değerli dostumuzu aslında sizler benden daha iyi tanıyorsunuz.

              1959 Yılında Milas ilçesinde dünyaya gelen tolga ÇANDAR, ilköğretim ve lise tahsilinden sonra ODTÜ Mühendislik fakültesini bitirerek hepimizin Tolga ağbisi olarak gönüllerdeki yerini almıştır.

               Biz kendisiyle yıllara dayanan dostluğumuzu, ağbi kardeş ilişkimizi daha ilk günkü gibi koruyoruz. Sizlerde daha yakından tanıyınca inanınki benden çok seveceksiniz. SEVGİYLE KALIN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fethiye il olsun kampanyasında 60 bin imzaya ulaşıldı
Fethiye il olsun kampanyasında 60 bin imzaya ulaşıldı
Yeni ilçenin yeni araçları görücüye çıktı
Yeni ilçenin yeni araçları görücüye çıktı