Deprem Haftası Kutlamaları

Fethiye Belediyesi Afet İşleri Koordinasyon Merkezi 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Fethiye Sağlık Meslek Lisesi’nde deprem eğitimi ve yangın tatbikatı yaptı.

Deprem Haftası Kutlamaları
Deprem Haftası Kutlamaları
Bu içerik 2530 kez okundu.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Sağlık Meslek Lisesi’nde yapılan tatbikat yangın alarmının çalmasıyla başladı. Hızlı bir şekilde okulu tahliye eden öğrenciler, okul bahçesinde toplandı. Bu sırada itfaiye ekipleri de okula gelerek temsili yangını söndürdü. Tatbikatın ardından itfaiye ekipleri öğrencilere yangın tüpünün kullanımı hakkında bilgiler verdi. Teorik eğitimin ardından okul bahçesinde yakılan ateş öğrenciler tarafından uygulamalı olarak söndürüldü.

Tatbikatın ardından okulun toplantı salonunda öğrencilere yönelik doğal afetler, öncesinde, sırasında ve sonrasında alınacak tedbirler anlatıldı. Fethiye Belediyesi Afet İşleri Birimi Koordinatörü Sadi Çidem tarafından verilen eğitim çalışmasına öğrencilerle birlikte öğretmenleri de katıldı. Depremin zamanı ve yeri belli olmayan bir doğal afet olduğunu anlatan Çidem, insanların her zaman bu tür doğal olaylara hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekti.

Çidem, her yıl 1 -7 Mart tarihleri arasında kutlanan Deprem Haftası ile kendilerinin insanları deprem konusunda bilgilendirme çalışması yaptıklarını ifade etti. Sadi Çidem, “Sivil Savunma Haftası nedeniyle okullarımızda deprem ve yangın tatbikatları yapılıyor. Biz de elimizden geldiğince destek oluyoruz. 1 hafta boyunca ne kadar okula ve öğrenciye ulaşırsak insanları depreme karşı o kadar bilinçlendirmiş oluruz.” dedi.

Fethiye Haber Ajansı

Fethiye Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)