Emrah Doğu Sert Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu yaptığı açıklamada Fethiye Körfezi ile ilgili soruların muhatabının kendisi olmadığını söyleyerek, bu sorunların muhatabı olarak Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’ı gösterdi

Emrah  Doğu  Sert  Çıktı
Emrah  Doğu  Sert  Çıktı
Bu içerik 3338 kez okundu.
Advert

 

Emrah Doğu yaptığı açıklamada, “Fethiye Körfezi ile ilgili muhatap ben değilim. Bu konunun muhatabı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve AKP İlçe Başkanı Mustafa Türkan’dır. Bu konunun muhatabı ben değilim. Ben zamanında basın aracılığı ile görüşümü beyan ettim ve hukuki süreç başlattım” dedi.   

 

 

 2006 yılına ait gazete haberlerini basın mensupları ile paylaşan Doğu, “Körfezin temizlenmesi için, körfezin içinde yüzülebilmesi ve balık tutulması için AKP hükümeti ile Sayın Saatcı ne yaptı. Niye gazeteci arkadaşlarım bunu bana soruyorlar, bu sorunun muhatabı ben değilim. Peki, biz ne yapmışız; yani sadece gazetelere çıkıp yorum mu yapmışız… Bakın arkadaşlar biz, CHP olarak 2006 yılında komisyon başkanımız Ali Özgür Kullukçu’nun yazmış olduğu dilekçe ile Muğla 1. İdare Mahkemesine dava açmışız. Bu dava şu anda Danıştay’da temyiz noktasında devam ediyor. Sonra ne yapmışız; Fethiye Belediyesi meclisten bir karar almış ve Sayın Saatcı’ya bir yetki vermiş. Yat yanaşma yeri yapılması için meclis Sayın Saatcı’ya yetki vermiş. Günübirlik bağlama adına yat yanaşma yeri için Fethiye Belediyesi yetki vermiş. Bunu Fethiye Belediyesi Ankara’ya göndermiş. Ankara’dan onaylanıp gelen raporda ne yazıyor biliyor musunuz? Yat Liman projesi yazmaktadır. CHP İlçe Örgütü ne yapmış; Fethiye Belediyesinin yat yanaşma yeri olarak başvurduğu proje Ankara’dan liman projesi olarak geldiği için biz itiraz dilekçemizi yazmışız. ÇED raporlarına itiraz etmişiz. 15 Temmuz 2010 tarihinde Fethiye Kaymakamlığına itiraz dilekçemizi vermişiz. Fethiye Kaymakamlığı 9.08.2010 da bunu Muğla Valiliğine göndermiş, Muğla Valiliği de aynı tarihte bunu Orman ve Çevre Bakanlığına göndermiş. Yani biz hukuksal, vicdanen ve ahlaken 2006’da ki duruşumuzdan taviz vermedik” diye konuştu.

 OTGÖZ’ÜN AÇIKLAMASINA TEPKİ

AK Parti Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Osman Otgöz’ün “Meclisi toplayarak şov yaptılar” açıklamasına tepki gösteren Doğu, “Geçtiğimiz günlerde Fethiye’de bir sel felaketi yaşandı, biliyorsunuz. Herkes Fethiyeli olarak siyasi kimliği A partisi veya B partisi olarak köylere gitti. Herkes gücü kadar bir şeyler yapmaya çalıştı. CHP İlçe Örgütü yapmış olduğu çalışmalar ve hazırlamış olduğu raporlar sonrası Muğla’daki İl Genel Meclisi üyelerini olağanüstü toplantı düşüncesini gündeme getirdi. Biz, İl Genel Meclis Başkanı Zeki Köylü ile birlikte bölgeye gittik. Gazetenin birinde bir haber var; ‘Meclisi şov için topladılar’ diye. Şimdi bunu söyleyen arkadaşa sesleniyorum; yakasındaki siyasi kimliği iktidara göre değiştiren insanlara şov kelimesi ağzına çok güzel yakışır. O arkadaşımız ve ilgili ilçe başkanına sesleniyorum. Sert olacak tamam onlara da hodri meydan, gelin horoz dövüşü yapmayalım; çıkalım açık oturuma CHP’nin iki yıllık il genel yatırımlarını ve geriye dönüp sizin iktidar olduğunuz iki yıllık il genel yatımlarıyla karşılaştıralım. Hangisi gerçekleşmiş, hangisi kağıt üzerinde kalmış. Bunları tartışalım. İktidarın gücüne göre siyasi kimliklerini değiştirenler CHP kimliğini ağzına alırken önce o ağzını güzel bir yıkaması lazım. Herkes bu ülkede haddini bilerek siyaset yapacak veya çıkacak açık oturuma bu şov kelimesinin adam gibi bir demokratik ortamda,  bir açık oturumda konuşacak” dedi.