Reklamı Geç
24 Haziran Seçim Sonuçları

Akif Arıcan, İddiaları Yalanladı

Ticaret odasının harcamaları nedeniyle geçtiğimiz oda ay meclisinde yaşanan tansiyonu yüksek tartışmaya çeşitli iddialar da eklenince Başkan Akif Arıcan bugün mikrofonların karşısına geçmek zorunda kaldı.

Akif  Arıcan,  İddiaları  Yalanladı
Akif  Arıcan,  İddiaları  Yalanladı
Bu içerik 5955 kez okundu.
Advert

 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi son aylarda üstü üste yaşanan usulsüzlük iddiaları nedeniyle zor günler yaşıyor. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, oda bütçesinden yapılan ödeme ve harcamalarda usulsüzlük olduğu iddiaları nedeniyle son aylarda hem kendi meclisi hem de Fethiye esnafı arasında tartışma konusu oldu. Ticaret odasının harcamaları nedeniyle geçtiğimiz oda ay meclisinde yaşanan tansiyonu yüksek tartışmaya çeşitli iddialar da eklenince Başkan Akif Arıcan bugün mikrofonların karşısına geçmek zorunda kaldı. Başta Fethiye’de yayın yapan Son Baskı Gazetesi olmak üzere çeşitli basın yayın organlarında çıkan haberlerde, Kızılay Fethiye Şube Başkanı da olan Fethiye Ticaret Odası Başkanı Akif Arıcan “Padişah II.Akif” olarak nitelendi. FTSO Yönetiminin bugüne kadar sessiz kaldığı iddiaları “Padişah II.Akif” manşetiyle duyuran yerel Son Baskı Gazetesi haberinde, oda başkanı Akif Arıcan’ın eş dost ve akrabalarını usulsüz olarak işe aldığı, yetişemeyip kaçırdığı uçağın business class sınıfı bilet parasını dahi odaya ödettiği, Kızılay’a ait 40 Bin Liralık burs parasıyla yandaşlarına olanak sağladığı, Kızılay’ın personelini işten çıkartıp kayınbiraderini işe aldığı iddiaları yer aldı.

 

 

“OĞLUNUN KIZ ARKADAŞINI SINAVSIZ İŞE ALDI”  İDDİASI

FTSO Başkanı Akif Arıcan ile ilgili olarak Son Baskı Gazetesinin ortaya attığı en çarpıcı iddia ise, iş başvurusu yapan onlarca kişiyi geri çevirirken oğlunun kız arkadaşını sınavsız olarak işe aldığı yönünde. Gazetenin manşetten duyurduğu ve oda başkanı Akif Arıcan’ı mizahi bir tasvirle padişah kavuğuyla gösterdiği haberin yer aldığı gazete ise adeta kapışıldı ve Fethiye’de elden ele dolaştırılıyor.

AKİF ARICAN İDDİALARA CEVAP VERDİ “GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABASI”

Çeşitli gazetelerde çıkan bu haberlerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen FTSO Başkanı Akif Arıcan ise, haberlerle ilgili dava açmak ya da yasal yollara başvurmaktan bahsetmezken iddiaların çarpıtılmış olduğunu söyledi. Her zaman Fethiye Ticaret Odası yararına çalıştıklarını ve bunu ilke edindiklerini anlatan Akif Arıcan “Odamız gazetelerde çıkan odaya ait hesap ve rakamların açıklanmasından rahatsız olmamıştır. Çünkü odamız 2005 yılından bu yana şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesine dayalı olarak yönetilmektedir. Ancak bu rakam ve harcamaların çarpıtılması, odanın yasal işleyişi bilinmeden, dayanaktan yoksun bir şekilde yorumlanması Fethiye’de gündem değiştirme çabasının bir sonucudur” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor