Advert

Fethiye Belediyesinin ihalelerine neden kimse girmiyor?

Fethiye Belediyesi tarafından 4 yıl önce başlanıp 2 yıl önce bitirilen Ölüdeniz ve Baha Şıkman Caddelerinin aşınma tabakası ihaleye kimse girmediği için yapılamadı. Sadece yolun aşınma tabakasını kapsayan sıcak asfalt uygulaması için 2 defa ihaleye çıkıldı. Firmaların belediyenin ihalesine 2 defa da katılmadı. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, bunun sebebi olarak artan maliyetleri neden gösterdi.

Fethiye Belediyesinin ihalelerine neden kimse girmiyor?
Fethiye Belediyesinin ihalelerine neden kimse girmiyor? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 944 kez okundu.

Fethiye Belediyesi tarafından Ölüdeniz ve Baha Şıkman Caddeleri’ne 2 yıl gecikmeli olarak sıcak asfalt aşınma tabakası dökülecek. Belirli gün ve saatlerde ana arterlerde yol kapanma işlemleri gerçekleşecek. 

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, bunun için 2 defa ihaleye çıkıldığını fakat hiç bir firmanın ihalelere girmediğini açıkladı. Bolel, “Ölüdeniz ve Baha Şıkman Caddelerinin aşınma tabakasının dökülmesiyle ilgili konu, yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili, girdilerdeki aşırı yükselme, maliyetlerin aşırı artmasından kaynaklıdır. Bunlardan kaynaklı müteahhit devam edemedi. Devam edemediği için de hukuki süreci beklemek zorunda kaldık. Sözleşmesi fesih oldu. Yeni bir ihale ile kalan kısmı yapmaya soyunduk. Ama iki kez ihale sonuçlanmadı. Maliyetlerin değişken olması bizi engelledi. Son ihalemize katılım oldu. Önümüzdeki iki haftalık bir süreç içerisinde Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddeleri’nde aşınma tabakası yapılması, çizgilendirilmesinin yapılmasını tamamlayacağız. Çok uzun bir süreç değil, bitince çok mutlu olacaksınız” dedi.

“Uyumsuzlar giderilecek”
Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran ise, “Birçok şikayet aldığımız caddelerimiz. Özellikle rögar kapağı yüksekliği, yol kotu gibi uyumsuzluklar bu şekilde giderilecek. Sözleşmesini imzaladık. Belli aralıklarda yollarda kapama işlemi yaparak çalışmamızı tamamlayacağız” dedi.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık