Advert

Fethiye Festivali başladı

Geleneksel hale gelen 13. Uluslararası Fethiye Festivali başladı. Renkli görüntülere sahne olan festivalin açılışını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile festival yönetimi yaptı. Festival 7 Mayıs 2023 Pazar Günü’ne kadar devam edecek.

Fethiye Festivali başladı
Fethiye Festivali başladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 605 kez okundu.

Festival Komitesi Başkanı Mustafa Şıkman, “Sevgili katılımcılar, 13.Fethiye festivalinin açılışına hoş geldiniz. Festivalin başlangıcı 15 sene öncesine gider. Pandemilerden ötürü 15 sene öncesine dayanır. 15 sene önce Fethiye Yunus Nadi Kültür ve Sanat Günleri adıyla başladı. Bu tamamen amatörce programlanmış ve çok güzel başlayan bir etkinlikti. Yıllar içinde gelişmelere bakarak, bu etkinlik evrildi ve bugün 13. Fethiye Festivaline dönüştü. Tabii Fethiye Festivali deyince insanın aklına başka bir şey geliyor. Böyle festivaller belediyenin öncülüğünde geniş katılımlarla yapılır. Bu sene Fethiye Belediye’sinin tam desteğiyle gerçekleşti.

Şubat başında hepimizin bildiği malum deprem meydana geldi. Bu deprem acaba vazgeçilmeli mi diye soruldu. Uzunca tartışmalardan sonra nasıl olsa bu iş normale dönecek diye yapılmasına karar verildi. Ardından da seçim konusu gündeme geldi. 14 Mayıs seçimin olacağı tarih diye düşünülüp, 1 Mayıs’ta yapılmasına karar verildi. O da isabetli bir karar oldu. Sayın Kaymakam’ımız Yusuf İzzet Karaman’ın da çok büyük desteği oldu. Böyle festivallerin kolay yapılmadığını ve festivalin yapılması gerek olduğunu söyledi. Kaymakamlığımız ve Belediyemizin desteğiyle bu işin yapılmasından mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık