Advert

Sentpark vatandaşa SAVAŞ AÇTI, Neredeyse herkese İCRA GÖNDERDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yol üstü otopark ihalesini alan Sentpark tarafından yüzlerce Fethiyeliye gönderilen icra takibi, tüm kesimlerden tepki görmeye devam ediyor.

Sentpark vatandaşa SAVAŞ AÇTI, Neredeyse herkese İCRA GÖNDERDİ
Sentpark vatandaşa SAVAŞ AÇTI, Neredeyse herkese İCRA GÖNDERDİ Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1305 kez okundu.

İşletmeyi alan şirketin bu tavrının hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem de Muğla Büyükşehir Belediyesine zarar verdiğini belirten Cumhuriyet Halk Partili duyarlı insanlar, bu sorunun uzlaşma yoluyla çözülmesini istiyorlar.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olan yol üstü otopark işletmecisi Sentpark tarafından, Fethiye’de yüzlerce vatandaş hakkında icra takibi başlatılmış durumda.

Öte yandan borcu olanların borcunu ödemesine yönelik baskıyı artıran yol üstü otopark alanlarını işleten Sentpark tarafından yapılan açıklamada, borcu olan araçlar için yakalama ve çekme kararı alındığını iddia etti. Yol üstü otopark işletmecisi Sentpark tarafından, icra takipleri, araçların yakalanıp çekilmesi gibi tavırlarla adeta vatandaşa savaş açılmış bir görüntü sergileniyor.

Cumhuriyet Halk Partisinde vatandaş odaklı hizmet anlayışının benimsenmesine karşı, Cumhuriyet Halk Partili bir belediye olarak bilinen Muğla Büyükşehir Belediyesi ise tüm bu olup bitenleri görmezden gelerek sessizliğini koruyor.

Fethiyeli Cumhuriyet Halk Partililer, yol üstü otopark işletmecisinin sorumsuz davranışı nedeniyle, vatandaşların Cumhuriyet Halk Partisi ile Muğla Büyükşehir Belediyesine düşman edildiğine dikkat çekiyorlar.

Fethiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin başarısı için özveriyle çalışan insanlar, Osman Gürün’e seslenerek, Büyükşehir Belediyesinin vatandaşın yanında olması gerektiğini belirterek bu sorunu uzlaşma yoluyla çözülmesini bekliyorlar.

VATANDAŞIN YANINDA OLMALISINIZ

Cumhuriyet Halk Partililer sosyal medyadan tepkilerini şu şekilde dile getiriyorlar; “Vatandaşın cebinden alınan her kurusun hesabını vermek zorundalar”.

“Vatandaşa hizmete aday olurken, onun refahını düşürmek ve cebindeki parayı Ankara’da bir şirkete kaptırmak değil seçilenlerin görevi. Aksine vatandaşın çıkarlarını korumak ve gözetmek birinci vazifeleri. Daha önce de sorduk cevap alamadık. Şimdi diyoruz ki bu konuyu çözüme kavuşturmak siz seçilmişlerin görevidir. Büyükşehir yasasındaki her hakkını yandaştan tarafa kullanan ya da birilerine secim diyeti olarak ödeyen büyükşehir belediyesi bu konuda kendine gelmelidir.

“Bu Fethiye halkı için çok ciddi bir sorun olmaya başladı. İcra takiplerinin sonuna ek olarak büyükşehir kararı ve ihale eklenerek gönderiliyor. Bu icra kararları halkın gözünde icralık olduğu şirket ile büyükşehri aynı statüye koyuyor. Yarın aynı Fethiyeli hemşerilerimizden  oy istemek için gittiğimizde bu olaylar bizim karşımıza çıkacaktır. Bu sorun bir an önce uzlaşma ile çözülmelidir”

“Yol kenarı park işlemleri ile ilgili en çok icra kâğıdı gelen ilçelerin başında Fethiye gelmektedir. Başta esnaflar olmak üzere, vatandaşlarımız son zamanlarda yol kenarı park icraları yüzünden ciddi zorluklar yaşamaktadır. Özel bir şirkete kar amacı için devredilen bu yol kenarı parklar yüzünden, vatandaş kendi dükkan ve evinin önüne araç koyamamakta, koysa da acımasız icra ücretleri ile karşılaşmaktadır.

Sizlerin, vatandaşların bu talebine kulak tıkamayıp çözüm üretme erdemine inanıyor ve inanmak istiyoruz. Lütfen bu konu UDB(Ulaştırma Daire Başkanlığı) ile görüşülerek ivedi şekilde şirket ve halkı müşterek zeminde buluşturacak çözümleri üretmeniz gerekmektedir”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık