Advert

Depremden 26 saat sonra Muğla itfaiyesi kurtardı

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesindeki 7.7 şiddetindeki deprem sonrası bölgeye giden Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri 26 saat sonra genç bir kızı enkaz altından sağ kurtardı.

Depremden 26 saat sonra Muğla itfaiyesi kurtardı
Depremden 26 saat sonra Muğla itfaiyesi kurtardı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 709 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

10 ili etkileyen 7,7 şiddetindeki deprem sonrası Muğla’dan Büyükşehir Belediyesi 20 personel, iki tam donanımlı sismik arama kurtarma görüntüleme cihazı olan AKS ve iaşe araçlarını deprem bölgesine sevk edilmişti.
Muğla’dan giden İtfaiye arama kurtarma ekipleri Hatay’da görevlendirildi. Afet bölgesine varır varmaz kurtarma çalışmasına başlayan ekipler, Hatay Armutlu Mahallesi Efe Apartmanında enkaz altına kalan ve sağ olduğu belirlenen bir aileyi kurtarmak için çalışmalar başladı.
Muğla Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin kurtarma çalışması sonrası apartmanın enkazından Hatice Şeren isimli kızı sağ olarak kurtararak 112 Ambulans ekiplerine teslim etti. Kurtarılan Hatice Şeren isimli kız, “Benim hiçbir yerimde hasar yok. Burada kalıp annemin babamın çıkmasına yardımcı olun” diyerek anne ve babasının kurtarılmasını istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık