Advert

Muğla Depremzedeler için seferber oluyor

Kahramanmaraş merkezli 7.7, 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından tüm yurtta yardım seferberliği var

Muğla Depremzedeler için seferber oluyor
Muğla Depremzedeler için seferber oluyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 416 kez okundu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci felaketi 17 Ağustos Düzce depremini geçti. Türkiye’deki en büyük deprem, 27 Aralık 1939 tarihinde Erzincan’da 7.9 büyüklüğünde gerçekleşmiş. Deprem bölgesindeki konut ihtiyacı için sosyal konutların yanı sıra turizmciler de talep olursa kapılarını depremzedeler için kapılarını açıyor.

Muğla Valiliği koordinesinde AFAD sorumluluğunda il genelinde 10 ilimizde depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. Vatandaşlar adeta seferber oldu. Sivil toplum kuruluşları da kendi aralarında organize olarak yardım topluyor. Fethiye’de olduğu gibi il genelindeki kan merkezlerinde uzun kuyruklar oluştu. Kızılay Fethiye Kan Merkezi’nde sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar kan bağışında bulunmak için form doldurarak uzun kuyruk oluşturdu.

Yine il genelinden arama kurtarma çalışmalarına destek için AKUT ekipleri bölgeye hareket etti. İl genelindeki turizmciler de ihtiyaç ve talep olması halinde tesislerinin depremzedeler için açık olduğu bilgisi geldi. Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “Fethiyeli otelciler olarak üzerimize düşeni yaparız” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri de yardım için adeta seferberlik başlattı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da, yardım toplama alanlarına ziyaretler gerçekleştirerek incelemelerde bulundu. Vatandaşların akın akın yardım toplama bölgelerine geldi. Battaniye, kışlık giyim, konserve ve kuru gıda başta olmak üzere tüm yardımlar toplama merkezlerine gelmeye devam ediyor.

Yardımlar nerede toplanıyor?
Fethiye Belediyesi tarafından Özer Olgun Kültür Merkezi, Günlükbaşı karakolu yanındaki “Kalpler Birlikte Mağazası”, Ölüdeniz Belediye Hizmet Binası, Göcek Belediyesi Hizmet Binası, Karaçulha Belediye Hizmet Binası yardım toplama merkezleri olarak belirlendi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tüm toplama merkezlerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Karaca, “Bize gelen en çok talepler ısınma, bebek bezi, çocuk maması üzerine oldu. Vatandaşlarımız ciddi derece hassas. Fethiye’de yaşayan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık