Advert

22. Uluslararası Ölüdeniz hava oyunlarına başladı

22.Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali düzenlenen törenle açıldı.

22. Uluslararası Ölüdeniz hava oyunlarına başladı
22. Uluslararası Ölüdeniz hava oyunlarına başladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 476 kez okundu.

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Hava Kurumu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle yapılan Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Belcekız Plajı’nda düzenlenen törenle açıldı.

Festival hakkında katılımcıları bilgilendiren yamaç paraşütü pilout Abdullah Yıldız, “22 yıldır birçok ülkede artık sporcuların Ekim ayının üçüncü haftası ziyaret etmek istedikleri dünyanın en güzel hava sahalarından biri olan Ölüdeniz’in marka değeri olan havacılık organizasyonudur.

Tabi ki bu organizasyonun hayata gelmesi için özellikle Fethiye Belediyesinin büyük emekleri var. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın büyük destekleri ve Fethiye’yi seven Sivil Toplum Örgütleri’nin çok ciddi çalışmaları vardır.

Biz sporu seven sporcular elimizdeki bilgi birikimi ve çevremizle bu bölgeyi daha da ileriye götürecek tanıtım ile amaçlılığımız Atatürk’ün işaret ettiği ‘istikbal göklerdedir’ ilkesine uygun olan tüm enerjimizle elimizden gelen desteği verme yükümlülüğümüzü yerine getiriyoruz” dedi.

“KAZASIZ BELASIZ BİR FESTİVAL DİLİYORUM”
22.Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalinin Türkiye’de 22 yıldır aralıksız yapılan tek festival olduğuna dikkat çeken Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Uluslararası çapta ülkemizin dünyadaki ikinci büyük organizasyonudur. Ülkemizin de 22 yıldır aralıksız yapılan tek festivali. Sadece 2022 yılında maalesef pandemiden dolayı ara vermek zorunda kalmıştık. Ama pandemiden sonra biz buradaki bütün paydaşlarımızla Kaymakamlığımız başta olmak üzere özellikle Ticaret Odamızın birlikte yürüttüğümüz organizasyonlarda birbirimize olan bu destekle buralara kadar geldik.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık