Orman İşletmedeki dolandırıcılık soruşturmasında 2. Dalga: 13 Gözaltı

Fethiye KOM Grup Amirliği ekiplerince Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne yönelik yürütülmekte olan Rüşvet, Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik, suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 13 kişi daha gözaltına alındı.

Orman İşletmedeki dolandırıcılık soruşturmasında 2. Dalga: 13 Gözaltı
Orman İşletmedeki dolandırıcılık soruşturmasında 2. Dalga: 13 Gözaltı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 10197 kez okundu.

Fethiye KOM Grup Amirliği, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne yönelik Ekim 2020 tarihinde Rüşvet, Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarına yönelik soruşturma başlatmıştı. Yürütülen dosya kapsamında aralarında Orman Muhafaza Memurları-Şefleri-Müdürününde bulunduğu 16 Şüpheliye işlem yapılmış ve adliyeye çıkarılan G.Z.(Orman İşletme Müdürü),  M.A.(Orman İşletme Şefi),  B.A (Orman Muh. Mem.) ve R.G (Kooperatif Başkanı) tutuklanmıştı. 

Devam eden soruşturma kapsamında emniyet güçleri 2. Dalga operasyon başlattı. OGM Başmüfettişlerince koordineli yapılan araştırmalar sonucu 13 yeni şüpheli daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslara yönelik düzenlenen raporda zanlıların kamuyu 2 milyon 138 bin TL zarara uğrattığı tespit edildi. Raporda ilgili suçlar şu şekilde sıralandı: 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık