Advert

Seydiler Kilimi’nin tanıtım filmi Fethiye ve Seydikemer’deki öğrencilere gösterildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Coğrafi İşaret tescili alınan Seydiler Kilimi’nin tanıtım filmi, Yerli Malı Haftası kapsamında Fethiye ve Seydikemer’deki okullarda öğrencilere gösterildi.

Seydiler Kilimi’nin tanıtım filmi Fethiye ve Seydikemer’deki öğrencilere gösterildi
Seydiler Kilimi’nin tanıtım filmi Fethiye ve Seydikemer’deki öğrencilere gösterildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 10886 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Yerli Malı Haftası kapsamında Fethiye ve Seydikemer’de düzenlenen etkinliklerde, online video konferans yöntemiyle derse bağlanan ilköğretim ve lise öğrencilerine, FTSO tarafından hazırlanan Seydiler Kilimi tanıtım filmi izlettirildi. Bölgenin tarihi ve kültürel mirasının önemli figürlerinden Seydiler Kilimi’nin yapım aşamalarının anlatıldığı film, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Filmin ardından öğrencilerin Seydiler Kilimi’ne ilişkin sorularının da yanıtlandığı etkinlik, öğrenci velilerinin de beğenisini topladı.

Seydiler Kilimi’nin Fethiye ve Seydikemer bölgesinin coğrafi işaretli ilk ürünü olduğunu hatırlatan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, tanıtım filminin öğrencilere izlettirilmesi sürecindeki işbirliklerinden dolayı Fethiye ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Coğrafi işaret belgesi alırken amaçlarının; bölgenin değerlerini yaşatmak, tanıtmak ve genç nesillere aktarmak olduğunu vurgulayan Başkan Çıralı, sürecin en önemli aşamalarından biri olan kültürel değerlerin öğrencilerle buluşturulmasından büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık