Esnaf Hastanesi KBB Doktorunun Korona testi pozitif çıktı

Fethiye’deki Devlet Hastanesi ile birlikte pandemi hastanesi ilan edilen Esnaf Hastanesi KBB Uzmanı Dr. Ahmet Kabay’ın yapılan tomografi ve PCR testi sonrası Covid-19 testi pozitif çıktı.

Esnaf Hastanesi KBB Doktorunun Korona testi pozitif çıktı
Esnaf Hastanesi KBB Doktorunun Korona testi pozitif çıktı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 24461 kez okundu.

Fethiye özel Lokman hekim Esnaf hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Bildiğiniz üzere hastanemiz Mart ayından bu yana pandemi hastanesi olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle pandemi tedbirleri kapsamında belirli dönemlerde, hastayla yakın teması söz konusu olan branşlarda hekimlerimiz ve poliklinik çalışanları için rutin tarama testleri yapılmaktadır. Son yapılan 24.08.2020 tarihli taramada, KBB Uzmanımız Dr. Ahmet Kabay’ın yapılan tomografi tetkikinde şüpheli bulgular tespit edilmiştir.

Bunun üzerine, tomografi bulguları şüpheli değerlendirilen doktorumuzun hasta bakması durdurulmuş ve tedavi protokolü başlatılmıştır. Ayrıca kesin tanı konulabilmesi amacıyla diğer tetkiklere ilave olarak PCR testi yapılmış olup test sonucu bu gün elimize ulaşmış ve sonuç maalesef pozitif çıkmıştır.

Test sonucunun elimize ulaşması sonrası Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğümüze gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bunun yanında doktorumuzun o gün bakmış olduğu hastalar aranarak tedbir amacıyla semptom takibi yapmaları ve olası bir durumda hastanemize, Toplum Sağlığı Merkezine veya Aile Hekimine başvurmaları konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

Hastane olarak her zaman olduğu gibi şeffaflık ilkemiz doğrultusunda konuyu ilk ağızdan sizlerle paylaşma gereği hissettik.

Altı aylık pandemi süreci boyunca gerekli tedbirleri maksimum seviyede almaya çalıştık bundan sonrada titizlikle devam edeceğiz. Aynı şekilde virüs maruziyet riski yüksek olan branş çalışanlarımıza yönelik yapmakta olduğumuz rutin taramalarımıza da devam edeceğimizi belirtiriz.

Bu vesile ile toplumumuzda yerleşmiş olan rehavet duygusuna bir an evvel son verilmesi gerektiğini ve sürecin henüz sonuna gelmediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz. Lütfen hepimiz üzerimize düşeni yapalım, hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafe konularına gereken özeni gösterelim.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık