Advert

Fethiye'de Sayı 21'e yükseldi

Yurt genelinde olduğu gibi Muğla’da da kovidli hasta sayısının artması korkutuyor. Çok sayıdaki vatandaşın tedbirleri hiçe sayıp uymamalarına ise tepkiler artıyor. Fethiye’de yine sayı 21’e çıktı

Fethiye'de Sayı 21'e yükseldi
Fethiye'de Sayı 21'e yükseldi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 31164 kez okundu.

Yurt genelinde son 45 günün en yüksek vaka sayısı tespit edilirken, Fethiye’de de sayı yeniden 20’nin üzerine çıktı. Özellikle Kurban Bayramı sürecinde yaşanan tedbirsizlik vaka sayısına yansımaya başladı. Sayının daha da artmasından endişe ediliyor. Bodrum, Milas, Yatağan, Kavaklıdere ve Fethiye’de hızla artan vaka sayısı nedeniyle tedbirler sıkılaştırılıyor. Kavaklıdere ve Yatağan ilçe hıfzıssıhha kurulu kararları gibi diğer ilçelerde de benzer kararları alması bekleniyor.

KURALLARA UYANLAR TEPKİLİ

Fethiye’de özellikle eğlence merkezlerinde maske ve sosyal mesafeye uyulmadığını belirten vatandaşlar, “Biz kurallara, tedbirlere uysak ne olacak ki? 1ve 2. Etap Sahil bandında bulunan bazı mekanlarda sosyal mesafeye uyulmuyor. Kordonda yürüyenlerin yanı sıra eğlence mekanlarında oturanlar sosyal mesafe ve maskeye kuralını hiçe sayıyor. Garsonların çoğunda maske yok. Maskesiz servis yapıyorlar. Nedense ne zabıta, ne polis ne de gece bekçisi görünmüyor meydanda.” diye tepki gösterdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık