Advert

Dalaman Havalimanı Uçuşlara Açıldı

Dünyayı sarsan Covid-19 kaynaklı pandemi sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde tarifeli uçuşlara ara verilen Dalaman Havalimanında, uçuşlara yeniden başlandı.

Dalaman Havalimanı Uçuşlara Açıldı
Dalaman Havalimanı Uçuşlara Açıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 30046 kez okundu.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından uçuşa açılan Dalaman Havalimanına gelen Pegasus Havayollarının PC2282 sefer sayılı uçağı Dalaman Havalimanına inişine müteakip su takı ile karşılandı. Karşılama esnasında, uçakta bulunan yolcular ve çalışanlar duygusal anlar yaşadı.

 

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI…

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz yaptığı açıklamada; “İki aydan fazla süredir tarifeli uçuş gerçekleşmeyen Dalaman Havalimanımızın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu Havaalanı Pandemi Önleme Tedbirleri ve Sertifikasyon Genelgesi’ne uygun olarak, tüm tedbirleri almasının ardından  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Dalaman Başmüdürlüğü ile koordineli olarak, Terminal Binası içindeki uygulamalar YDA Dalaman Havalimanı Terminal İşletmesi tarafından tamamlanmıştır.

Hep temiz fakat şimdi daha hijyenik sloganı ile misafirlerine bu yeni normal süreçte hizmet vermeye başlayan Dalaman Havalimanında, sosyal mesafe görsellerinden yer işaretlemelerine, pleksiglass ayıraçlardan dezefektan stantlarına kadar tüm önlemler fazlasıyla alınmakta ve kullanılan tüm alanlar pülverizatör desteği ile dezenfekte edilmektedir.

Yeni normal sürecine Mülki İdare Amirimiz öncülüğünde, DHMİ Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü liderliği ve koordinesinde tüm paydaşlarımız ile birlikte adapte olmuş durumdayız.

Hem çalışanlarımızın, hem misafirlerimizin hem de toplumun sağlığı ile ilgili gereken tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Bizler her günümüzü gönül rahatlığı ile Havalimanında geçiriyoruz, değerli misafirlerimizin de Terminal Binamızın temizliği ve hijyen tedbirleri konusunda içleri rahat olsun.

125.000 m2 büyüklüğündeki yeni Terminal Binamızın, hem genişlik hem de teknolojik bakımdan avantajları göz önünde bulundurulduğunda, alınan tedbirlerle de birlikte gönül rahatlığı ile seyahat ederken kullanabilirler. Alınan tedbirler ile ilgili detayları web sitemizde bulabilir ve akıllarına takılan her türlü konuda bizimle irtibata geçebilirler”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık