Büyüksamanlık koyu halk plajı oldu

Halk Plajı yapılan BüyükSamanlık Koyu Uygulama Oteli tarafından işletilecek

Büyüksamanlık koyu halk plajı oldu
Büyüksamanlık koyu halk plajı oldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 15513 kez okundu.

Büyüksamanlık Koy’u Orman Bölge Müdürlüğü'nün oluru, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın onayı ile Fethiye Kaymakamlığına tahsis edildi. Kaymakamlık da koyun bakım ve işletmesini, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama oteline verdi. Fethiyeliler burayı dinlenme spor, piknik için ve plaj olarak kullanacaklar.

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk tahsis ile ilgili açıklama yaptı. Büyüksamanlık koyunun, insanların ailecek günü birlik gidebilecekleri, güvenli, hijyen şartlarını taşıyan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir tesis olacağını belirten Öztürk, “Bu konuda gerekli düzenlemeler hızla devam ediyor. Fethiye Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Fethiyelilere yakışır çok güzel bir tesis haline getiriliyor.

Plajımızın kullanıma ve sezona hazırlanması tamamlanmak üzere.  Ancak tesisin kullanımı için, Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve turizm Bakanlığı ve diğer Bakanlıkların alacakları kararlar doğrultusunda hizmete açılacaktır. Pandeminin önlenmesi için bütün şartlar yerine getirilerek, halk sağlığı için gerekli hassasiyet gösterilecektir. Fethiye’mize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık