Arama Çalışmalarına Fotokapan Kurularak Son Verildi

Fethiye ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi’nde yaşayan ve 16.05.2020 tarihinden beri kayıp olan Fikret Emre’nin bulunması için sürdürülen arama kurtarma çalışmalarına 10. günde fotokapan kurularak ara verildi.

Arama Çalışmalarına Fotokapan Kurularak Son Verildi
Arama Çalışmalarına Fotokapan Kurularak Son Verildi Mustafa Kucukaydin
Bu içerik 39636 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

10 Gündür Sürdürülen Arama Çalışmalarında Fotokapan Kuruldu
Fethiye ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi’nde yaşayan ve 16.05.2020 tarihinden beri kayıp olan Fikret Emre’nin bulunması için sürdürülen arama kurtarma çalışmalarına 10. günde fotokapan kurularak ara verildi.
Muğla ili Fethiye ilçesi Karapınar Mahallesi’nde ikamet eden kayıp şahsın annesi 112 ihbar hattını arayarak oğlu için kayıp ihbarı verdi. Arama-kurtarma çalışmaları için ihbarı değerlendiren ekipler ortak operasyona çıktı. Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD (Muğla AFAD 15, İzmir AFAD 5) ve AKUT (AKUT Fethiye 8, AKUT Marmaris 8, AKUT Kaş-Kalkan 6 gönüllüsüyle) tarafından gerçekleştirilen arama çalışmalarına; Jandarma Köpek Timi, AMASER, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Likya ve Zirve Dağcılık, MAG, BAKUT da katıldı.
Alınan ilk bilgiye göre operasyona Karapınar Mahallesi-Mendos Dağı’nın kuzey yamaçları istikametinde başlandı. Yapılan çalışmalarda 4. gün (19.05.2020) Mendos Dağı Maden Ocakları bölgesinde, toprak yolun yaklaşık 700 metre üst kısmındaki dere yatağı içerisinde kayıp şahsa ait olduğu düşünülen sırt çantası, telefon; yine kayıp şahsa ait olduğu düşünülen eşofman da zirve hattında bulundu. 
Sonrasında Arı Tepesi’nde çobanlık yapan bir kişi tarafından Ölüdeniz Jandarma Karakoluna gelen yeni bir ihbar değerlendirilerek kayıp şahısla ilgili olabileceğine karar verildi. Bunun üzerine tüm arama faaliyeti Arı Tepesi zirve hattı ve dağın güney yamaçlarına yoğunlaştırıldı. 
20.05.2020 tarihinde, ilk izlerin bulunduğu bölgeden yaklaşık 800 metre yukarıda, Arı Tepesi zirve hattında kayıp şahsa ait olduğu doğrulanan farklı ipuçları da tespit edildi. Arı Dağı güneydoğu ve güneybatı istikametinde olan ve bahse konu mevkiyi içine alan ormanlık alan, dere yataklarını kapsayan dağ yamacı detaylı şekilde arandı; fakat herhangi bir ize rastlanmadı. Bu bölgenin güneydoğu yamaçlarında köpek timlerine ait köpeklerin ani reaksiyon göstererek tepki vermeleri sonucu arama yoğunluğu köpeklerin gittiği istikamet olan 1.100 metre yükseklikteki Karadere mevkisi üzerinde yer alan patikada yoğunlaştırıldı.
24.05.2020 tarihinde operasyona katılan arama kurtarma ekipleri JAK timi tarafından birleştirildi; 1.304 rakımlı Meşe Çukuru mevkisi ve Yarış Tepesi arasında kalan ormanlık bölge arandı. Şahsın tekrar aynı bölgelerden geçmesi olasılığına karşı Karadere mevkisine ve Arı Ovası su kaynağı yakınına, uygun açılar gözetilerek fotokapanlar yerleştirildi. 
AKUT’un kayıp şahısla ilgili yeni bilgi ve bulgular gelinceye kadar fotokapan görüntüleri de değerlendirilecek şekilde 25.05.2020 tarihi itibarıyla ara verdiği operasyon diğer ekipler tarafından devam ettiriliyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık