Advert

Kayıp dağcının cep telefonu ve çantası bulundu

7 gün önce dağcılık antrenmanı için Mendos Dağı’na tırmanan ve kaybolan Fethiye Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü sporcularından Fikret Emre’nin sırt çantası ve eşofmanı Mendos Dağı’nda bulundu.

Kayıp dağcının cep telefonu ve çantası bulundu
Kayıp dağcının cep telefonu ve çantası bulundu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 9807 kez okundu.

Mendos Dağı’na, antrenman için tırmanan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Fikret Emre’nin (35) bulunması için başlatılan arama- kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor. Emre’nin sırt çantasına ve tırmanış eşofmanına ulaşıldı.

Fethiye Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü sporcularından Fikret Emre, geçen 12 Mayıs’ta, sabah antrenman için Mendos Dağı’na gitti. Fikret Emre’nin eve dönmemesi ve telefonuna da cevap vermemesi üzerine yakınları 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi.

Arama çalışmalarına jandarmanın yanı sıra Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) da katıldı.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulüpleri üyelerinin de destek verdiği çalışmalarda Mendos Dağı’nın Madenler bölgesinde sporcunun sırt çantasına ve tırmanış eşofmanına ulaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık