Advert

Plajın Üzerine Yapılan Platformu Yetkililer Neden Görmüyor?

Türkiye’nin dünyaya tanıtımında kullanılan Ölüdeniz Belceğiz Plajı üzerine yine dev bir platform yapılıyor. Bölgedeki turizmciler başta olmak üzere vatandaşlardan tepki geldi. 2013 ve 2015 yıllarında da benzer platform yapılmış, basında çıkan haberler ve tepkiler sonrasında kaldırılmıştı.

Plajın Üzerine Yapılan Platformu Yetkililer Neden Görmüyor?
Plajın Üzerine Yapılan Platformu Yetkililer Neden Görmüyor? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 15634 kez okundu.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Belceğiz Plajı’na kiracı tarafından plaj üzerine dev platform inşa ediliyor.

4 Nisan 2014 tarihinde, Muğla’ya Hizmet Vakfı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı ortaklığı ile kurulan MUÇEV tarafından işletmesi kiraya verilen Belceğiz Plajı’nda kumsal üzerine kiracı tarafından dev bir platform yapılıyor. 2013 ve 2015 yıllarında da dönemin işletmecileri benzer çalışmalar yapmış, sivil toplum kuruluşları, turizmciler ve vatandaşların tepkileri ile hem görsel kirliliğe, hem de çevreye zarar veren platformlar kaldırılmıştı. SİT alanı olan bir bölgeye böyle yine bir inşaatın yapılmasına tepkiler yağıyor.

Gazetemiz Batı Akdeniz’i arayan ve üst üste fotoğraflar gönderen vatandaşlar,  “Bu rezalete kim DUR diyecek?” diye soruyor. Bazı STK’lar tarafından önümüzdeki günlerde plajda eylem yapılacağı öğrenilirken, yetkililerden açıklama bekleniyor. Öte yandan kiracının plaja bu şekilde 5 adet platform için gerekli izinleri aldığı öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık