Advert

Muğla Milletvekili'nin hasta raporu ile SGK'dan 71 bin TL aldığı iddia edildi

CHP Muğla İl Başkanlığı döneminde kanser olduğu gerekçesiyle 8 yıl boyunca SGK’dan rapor parası aldığı iddia edilen CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın, ceza ödemeye mahkum edildiği öne sürüldü.

Muğla Milletvekili'nin hasta raporu ile SGK'dan 71 bin TL aldığı iddia edildi
Muğla Milletvekili'nin hasta raporu ile SGK'dan 71 bin TL aldığı iddia edildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 26073 kez okundu.

İddiaya göre hakkında soruşturma açılan Alban, 20 bin liralık cezayı ve haksız şekilde aldığı 71 bin lirayı geri ödeyecek. Mürsel Alban’ın kararın ardından 91 bin lirayı yapılandırarak geri ödemeye başladığı öne sürüldü.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın, Muğla İl Başkanlığı yaptığı dönemde 2010 yılından itibaren ortağı olduğu şirkette tek sigortalı çalışan olarak gözüktüğü ve 8 yıl boyunca hasta raporu alarak SGK’dan 71 bin lira rapor parası aldığı iddia edilmişti. İddiaya göre; Alban hakkında yaklaşık bir yıldır süren idari soruşturma sonuçlandı ve CHP Milletvekili Alban’ın haksız yere SGK’dan para aldığına hükmedildi.

Mürsel Alban, 2018 erken seçimlerinde Muğla’dan birinci sıra milletvekili oldu. İddiaya göre; Mürsel Alban, Vergi Dairesi ve SGK kayıtlarında 2004 yılında ortağı olduğu inşaat şirketinde 2010 yılından bu yana tek sigortalı çalışan olarak gösterildi.

71 BİN TL ALDIĞI İDDİA EDİLDİ

Yeni Asır’da yer alan habere göre; şirket, o dönem ‘0’ kazanç bildirmesine rağmen Alban’ın sigortalılık hali devam etti. CHP’li vekil Alban, bu süre zarfında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden sürekli hasta raporu alarak yıllarca SGK’dan toplamda 71 bin lira rapor parası aldı.

SGK İNCELEME BAŞLATTI

Habere göre; Alban’ın ağır kanser hastası raporu aldığı zamanlarda aktif siyaset yaptığı ve gayet sağlıklı olduğu anlaşıldı. Hatta sağlıklı bir şekilde görevine devam ettiği ve partinin tüm çalışmalarına katıldığı da ortaya çıktı. Mürsel Alban’ın 71 bin lira haksız kazanç sağladığının anlaşılması üzerine SGK inceleme başlattı.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban yazılı yaptığı açıklamada hakkında SGK ile ilgili çıkan haberlerin asılsız ve iftira olduğunu belirtti. Alban, "Bu rant çetelerine ve haysiyet cellatlığını kendilerine iş edinmiş kişi ve kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bunlarla hukuk önünde hesaplaşacağımı tüm kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık