Advert

Avrupa Şampiyonu Atlı törenle karşılandı

Avrupa Güreş Şampiyonası erkekler serbest stil 57 kilo finalinde, rakibi Rus Müslim Sadulaev’i mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olan Fethiyeli Süleyman Atlı, Fethiye Belediyesi’nde törenle karşılandı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, şampiyon Süleyman Atlı’ya tam altın hediye etti.

Avrupa Şampiyonu Atlı törenle karşılandı
Avrupa Şampiyonu Atlı törenle karşılandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 70644 kez okundu.

Belediye hizmet binası önü, sabah erken saatlerde Türk Bayrağı ve Belediye flamaları ile süslendi. Belediye Kent Orkestrası eşliğinde alana gelen Süleyman Atlı’yı, Başkan Alim Karaca karşıladı. Hedefinin Tokyo Olimpiyatları olduğunu ifade eden milli gururumuz Atlı, karşılama töreninden dolayı Başkan Karaca ve tüm Fethiyelilere teşekkür etti. Memleketinde bu şekilde karşılandığından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade eden Atlı, “Kendi memleketimde böyle karşılanınca içimden bir kez değil defalarca şampiyon olmak geliyor. Benim hedefim her zaman olimpiyat şampiyonluğu oldu. Avrupa Şampiyonluğu benim için bir başarı değil basamaktır. Biz buraya birçok zorluğu aşarak geldik” dedi.

“Şampiyonlar çıkartacağız”

Başkan Alim Karaca ise, “Fethiye Belediye Başkanı olarak kendi çocuğumuzu, öz evladımızı, gurur kaynağımızı belediyemizde ağırlamaktan çok mutlu oldum. Süleyman Atlı bize büyük bir gurur yaşattı. Bizler isterdik ki Fethiye Belediyesi olarak bu tür değerlere sahip çıkabilelim. Ben yeni bir belediye başkanı olarak size şunun sözünü veriyorum; bundan sonra sadece güreş değil, birçok dalda Fethiye’mizden Türkiye şampiyonları çıkacak. Bizler belediye olarak onlara bütün desteği vereceğiz. Biraz önce Süleyman Atlı’nın başarısı anlatılırken antrenörleri ve sahip çıkan kurumlar anlatıldı. ASKİ’nin bir sporcu olması ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da Mansur Yavaş olması bizleri çok mutlu etti. Bizler önümüzdeki dönemlerde hem Ankara hem İstanbul ile Fethiye Belediyesi’ni birleştirerek nice yıldızlar çıkaracağız. Bu yıldızları çıkarırken de antrenör arkadaşlarımızla hep beraber yürüyeceğiz. Süleyman Atlı kardeşimizin bu başarısını Olimpiyat Madalyası ile taçlandırmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Alim Karaca,  Süleyman Atlı ve ailesini makamında ağırladı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık