Advert

Fethiye Belediye Meclisi Alim Karaca Başkanlığında İlk Toplantısını Yaptı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Fethiye Belediye Meclisi, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığı’nda ilk kez toplandı.

Fethiye Belediye Meclisi Alim Karaca Başkanlığında İlk Toplantısını Yaptı
Fethiye Belediye Meclisi Alim Karaca Başkanlığında İlk Toplantısını Yaptı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 8318 kez okundu.

16 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, komisyonlar belirlendi ve komisyon üyeleri de seçildi. Meclis toplantısında 2018 yılı faaliyet raporu da oylandı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan Nisan ayı olağan meclis toplantısında, Meclis 1. ve 2.Başkan Vekillerine Devrim Öztürk ve Muharrem Akalın, Meclis Katip üyeliklerine Melek Gözde Hoşafçı ve Miraç Efe Doğan seçildi. Meclis toplantıları her ayın ilk iş günü şeklinde olması, meclis üyelerince oy birliği ile karar verildi. Belediye Meclisi’nin 7. maddesinde ise, belediye encümen üyeleri seçildi. Buna göre encümen üyeliklerine Ali Karaisaoğlu, Taner Boz, Mehmet Uysal seçildi. Belediye Meclis toplantısının 8. Maddesinde ise komisyonlar ve komisyon üyeleri seçildi. Buna göre İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarife Komisyonu, Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonu,  Denizcilik Komisyonu, Turizm Komisyonu, Çevre Sağlık Komisyonu, Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, Engelliler Komisyonu, Tarım Komisyonu, Kardeş Şehir İlişkisi talepleri komisyonu üyeleri de seçildi.

Akdeniz Belediyeleri Birliği’ne belediye meclis üyeleri arasından Mehmet Uysal, Ali Karaisaoğlu, Aytekin Aras asil üye olarak seçildi. Tarihi Kentler Birliği’ne ise belediye meclis üyelerinin arasından Melek Gözde Hoşafçı, Mürüvet Başıhoş, Ege Belediyeler Birliği’ne ise Fatih Ugan asil üye olarak seçildi. 6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkındaki Kanunun “Satış ve Satış Komisyonları” başlıklı 90.maddesindeki hükmüne göre oluşturulacak olan Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyonu’na Yücer Börekçi asil üye olarak seçildi.

11 Nisan 2012 tarih ve 28261 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6289 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarıncaBelediyemizde Sözleşmeli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak çalışanpersonellerin ücretlerinde iyileştirme yapılması amacıyla Sosyal Denge Sözleşmesi imzalanması için Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesine dair gündem maddesi oy birliği ile geçti.  2018 Yılı Belediye Başkanı Faaliyet Raporunun görüşülmesinin ardından, faaliyet raporu Cumhuriyet Halk Partili 18 belediye meclis üyesinin ret, Adalet ve Kalkınma Partili 14 belediye meclis üyesinin çekimser oy kullandı. Faaliyet raporu yasa gereği red oyu kullananlar 3/4’ü bulamadığı için kabul edildi.

Plan ve Proje Müdürlüğü’nün, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 181 Nolu Orman Kadastro Başmühendisliği’nin 26/02/2019 tarih ve 45937268.255.01-12 sayılı yazısına ve Muğla Karaağaç Mahalle Muhtarlığının 28/03/2019 tarih ve 8302 sayılı yazısına bahse konu ilçemiz, Karağaç Mahallesinde 6831 Sayılı Orman Kanununun 3302 sayılı Kanunla Değişik 2/b maddesine göre çalışma yapılacağından, bu çalışmada görev yapmak üzere söz konusu mevkii ve zemini bilen bilirkişi olabilecek, Karaağaç Mahallesi Muhtarlığının 28/03/2019 tarih ve 8302 sayılı dilekçesi ile Belediyeye bildirilen Mehmet Tınas’ın ve Kerim Ballıoğlu’nun yapılacak çalışmada Bilirkişi olarak seçilmelerine ilişkin Meclise havaleli 28/03/2019 tarih ve 42798632-310.99-143 sayılı Meclise havaleli müzekkere, belediye meclisince görüşülerek İmar Komisyonu’na havale edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık