Advert

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca görevine başladı

Fethiye Belediye Başkanı CHP'li Alim Karaca göreve başladı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca görevine başladı
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca görevine başladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 6627 kez okundu.

Fethiye ilçesinde, 31 Mart'taki yerel seçimlerde kullanılan oyların yüzde 47.72'sini alarak belediye başkanı seçilen CHP'li Alim Karaca, görevine başladı.

Fethiye'de 31 Mart'taki yerel seçimlerde, 114 bin 395 seçmenden 97 bin 961'i oy kullandı. Kullanılan oyların 94 bin 895'i geçerli sayıldı. Kullanılan oyların 45 bin 281'ini alan CHP'nin adayı Alim Karaca, belediye başkanı seçildi. AK Parti adayı Muhittin Kayabaş ise 42 bin 206 oy alabildi. Geçen 11 Nisan'da İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alan Karaca, bugün görevi devralmak için geldiği belediye binası önünde davul zurna ile karşılandı. Devir teslim törenine CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, CHP eski milletvekilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 25 yıl aradan sonra Fethiye'de belediye başkanlığı koltuğuna oturacak isim olan Alim Karaca, DP'li Belediye Meclisi eski Üyesi Alaattin Yıldırım'dan görevi devraldı. Fethiye'yi ortak akılla yöneteceklerini belirten Alim Karaca, "Fethiye'de hayal ettiğimiz ve hayallerimizi gerçekleştirmek üzere sizlere açıklamış olduğumuz projelerin hepsini 5 yıl içerisinde tek tek hayata geçirmek istiyoruz. Cumhuriyet tarihinde Fethiye'nin hiçbir zaman hayata geçiremediği 500- 600 milyon liralık yatırımla 5 yıl içerisinde Fethiye'nin çehresini değiştireceğiz. Bunun çalışmalarını uzun zamandır yapıyoruz. Ve önümüzdeki günlerde de projelerimiz hayata geçtiğinde hep beraber göreceksiniz ki doğru bir karar verdiniz, doğru bir belediye başkanı seçtiniz" dedi.

Alim Karaca'yı belediye binasında personel çiçeklerle karşıladı. Tek tek belediye personelini selamlayarak makam odasına geçen Karaca, burada yaptığı konuşmasından önce makam koltuğunun arkasına Atatürk Portresi astırdı. Karaca, burada kendisine destek olanlara teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık