Erdoğan: Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki yıl Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz" dedi.

Erdoğan: Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz
Erdoğan: Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 6114 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Fethiye ilçesinde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

Uzun bir aranın ardından Fethiye'de olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sevginiz, vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin.

Bugün Fethiye gerçekten bir başka güzel. Karşımda kabına sığmayan 31 Mart'ta tarih yazmaya hazırlanan bir Fethiye görüyorum. Karşımda zillet ittifakına, illet ittifakına ders vermek için 31 Mart'ı iple çeken bir Fethiye görüyorum.

"Bu memleketi, bu terör örgütlerinden kurtardık, kurtarıyoruz"

Karşımda yeni bir sayfa açmak için sabırsızlanan bir Fethiye görüyorum. Hem ilçe belediyesinde hem Fethiye belediyesinde çok büyük bir başarı yakalayacağız. Fethiye'de yeni bir başlangıç yapacağız. 

31 Mart'ta destan yazmaya hazır mısın Fethiye? Bunun için gece gündüz sahada olmalıyız, uzak yakın demeden tüm köylerimizi dolaşmamız gerekiyor. Cumhur İttifakı yaptık, bu ittifakı güçlü kılacağız. Pazara kadar değil mezara kadar yapacağız. 

Son 17 yılda seçim meydanlarında ne söylediysek göreve geldiğimizde onu hayata geçirmenin gayreti içinde olduk. Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te, Kandil'de inlerine girdik, biz kovaladık, onlar kaçtı veya yok ettik. Ama bu memleketi, bu terör örgütlerinden kurtardık, kurtarıyoruz.

"Önümüzdeki yıl Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz"

Önümüzdeki yıl Fethiye'ye bin kişilik yüksek öğrenim yurdu kazandırıyoruz. 1995'ten beri yapımı süren 200 yataklı devlet hastanesini biz tamamladık. Fethiye'ye elimiz boş gelmek olmaz dedik. Fethiyeli çiftçilerimize son 17 yılda 201 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

15 bin dekarlık araziyi sulu tarıma kavuşturacak sulama tesisinin yapımına başlıyoruz. Şu anda projesi hazırlanıyor, ardından ihalesine çıkacağız. Yakacık Göleti'ni inşa edeceğiz. 

Fethiye'nin her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için birlik şart. Sizlerden AK Parti'nin, Cumhur İttifakı'nın adaylarına çok güçlü destek bekliyorum. 31 Mart akşamı çok güzel haberler bekliyorum. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık