Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi

Seydikemer ilçesinde köpeğini otomobilinin arkasına bağlayarak sürükleyen kişiye verilen 2 yıl hapis cezası, 6 ay Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi'nde çalışması koşulu ve bir yıl motorlu taşıt kullanmama şartıyla ertelendi.

Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi
Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3504 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Dava, Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya sanık sıfatıyla katılan Ramazan D., burada verdiği ifadesinde 4 yıldır bahse konu köpeğe baktığını söyledi. Olay günü evdeki ipini kopararak kaçan ve çarşıda bulduğu köpeğini, otomobilin bagajına koyarak eve götürmek istediğini anlatan Ramazan D, "Tek hatam köpeğin ipini otomobilin çeki kancasına bağlamak oldu. İp uzun olduğundan bagaj kapanmadı. Yol çakıllı ve tozlu olduğu için köpeğin düştüğünü görmedim. Araç kornalarıyla köpeğin düştüğünü fark ettim. Daha sonra köpeği evime götürüp burada veterinerden aldığım ilaçlarla bakımını yaptım." dedi.

Hakimin "Otomobil boş olduğu halde köpeği neden içeriye değil de bagaja koydunuz?" sorusuna Ramazan D. Köpeğin daha önceden bagaja binmeye alışkın olduğunu ifade etti. Ramazan D. “Mahallemde bir kişi bu hareketi kasıtlı yaptığımı söylerse verilecek her türlü cezaya razıyım. Bu köpek, benim evladım gibi. Yaşanan olay nedeniyle çok üzgünüm." Dedi.

Hakim, Ramazan D'ye "Trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak" suçundan 2 yıl hapis cezası verdi.

Bir yıl motorlu taşıt kullanımından men edilen ve ehliyetine el konulan Ramazan D'nin cezası, 6 ay Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi'nde çalışması suretiyle ertelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık