Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi

Seydikemer ilçesinde köpeğini otomobilinin arkasına bağlayarak sürükleyen kişiye verilen 2 yıl hapis cezası, 6 ay Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi'nde çalışması koşulu ve bir yıl motorlu taşıt kullanmama şartıyla ertelendi.

Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi
Köpeği aracına bağlayan kişiye, hayvanlara hizmet etme cezası verildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2260 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Dava, Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya sanık sıfatıyla katılan Ramazan D., burada verdiği ifadesinde 4 yıldır bahse konu köpeğe baktığını söyledi. Olay günü evdeki ipini kopararak kaçan ve çarşıda bulduğu köpeğini, otomobilin bagajına koyarak eve götürmek istediğini anlatan Ramazan D, "Tek hatam köpeğin ipini otomobilin çeki kancasına bağlamak oldu. İp uzun olduğundan bagaj kapanmadı. Yol çakıllı ve tozlu olduğu için köpeğin düştüğünü görmedim. Araç kornalarıyla köpeğin düştüğünü fark ettim. Daha sonra köpeği evime götürüp burada veterinerden aldığım ilaçlarla bakımını yaptım." dedi.

Hakimin "Otomobil boş olduğu halde köpeği neden içeriye değil de bagaja koydunuz?" sorusuna Ramazan D. Köpeğin daha önceden bagaja binmeye alışkın olduğunu ifade etti. Ramazan D. “Mahallemde bir kişi bu hareketi kasıtlı yaptığımı söylerse verilecek her türlü cezaya razıyım. Bu köpek, benim evladım gibi. Yaşanan olay nedeniyle çok üzgünüm." Dedi.

Hakim, Ramazan D'ye "Trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak" suçundan 2 yıl hapis cezası verdi.

Bir yıl motorlu taşıt kullanımından men edilen ve ehliyetine el konulan Ramazan D'nin cezası, 6 ay Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi'nde çalışması suretiyle ertelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu