Advert

Tropik Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu. İyon Denizi üzerinden gelen hava sisteminin yönünün değişmemesi halinde Batı Akdeniz ve kıyı Ege’de tropik fırtına olarak etkili olması bekleniyor. Son ana kadar bekleyen Meteoroloji uyarıda bulundu.

Tropik Fırtına Geliyor
Tropik Fırtına Geliyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 7222 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi veb sitesinde yaptığı uyarıda 29 Ekim Cumartesi günü başlayıp özellikle 30 Ekim Pazar günü Batı Akdeniz ve Kıyı Ege’de çok şiddetli yağış ile birlikte tropik fırtına beklendiğini duyurdu ve uyarı yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Yapılan son değerlendirme ve analizlere göre bugün öğleden sonra Orta Akdeniz’de oluşması beklenilen Alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetini arttırması ve Tropik Fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Orta Akdeniz’de oluşması beklenen Fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket etmesi beklenmektedir.

Farklı tahmin senaryolarında fırtınanın şiddeti ve yeri konusundaki belirsizlikler halen devam etmektedir. Bununla birlikte Fırtınanın Ege bölgesini etkilemesi durumunda, 30 Eylül 2018 Pazar günü, rüzgar hızının 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak fırtınanın oluşumu ve gelişimi takip edilmekte olup; Fırtınanın yön, şiddet ve etkileyeceği alan konusunda gerekli olduğunda tahmin, uyarı ve açıklamalar yapılacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık