Advert

Merkez Camii yıkılıp yeniden yapılacak

Depreme dayanıklılık raporu kötü çıkan Fethiye Merkez Yeni Camii’nin yıkılıp yerine yenisinin yapılması planlanıyor, projesinin de hazır olduğu öğrenildi.

Merkez Camii yıkılıp yeniden yapılacak
Merkez Camii yıkılıp yeniden yapılacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 78043 kez okundu.

Sekretaryasını Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı Fethiye Turizm Konseyi’nin toplantısında Fethiye’nin en ciddi sorunlarının başında gelen otopark sorununun çözümü konusunda yıkılıp yerine yenisi planlanan merkez yeni camiinin altına otopark yapılması da gündeme geldi.

Depreme dayanıklılık raporu kötü çıkan ve bir süredir projelendirme çalışması yapılan Merkez Yeni Camii ile ilgili projenin de hazır olduğu öğrenildi. Fethiye Müftülüğünün konuyla ilgili çalıştığı, altının da otopark olması gibi bütün alternatiflerin değerlendirildiği, fakat yer altı su seviyesinin yüksek olmasının sıkıntı çıkartabileceği düşünülüyor.

Alınan bilgiye göre Fethiye Merkez yeni Camii ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi ile de yazışmaların ve görüşmelerin sürdüğü, önümüzdeki aylarda karara bağlanmasının beklendiği öğrenildi.

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Çalış-Der Başkanı ve FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Ay, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Eskici, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi adına Mümtaz Kökten, TÜRSAB Batı Akdeniz YTK Başkanı Özgen Uysal, Fethiye Güç Birliği (FGB) Limited Şirketi Müdürü Selamettin Yılmaz, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü A. Orçun Songur, SKAL Fethiye Derneği Başkanı Uğur Serindağ ve FTSO Genel Sekreter Vekili Ezgi Kullukçu isimlerin katıldığı Fethiye Turizm Konseyi’nde konu gündeme geldi.

Fethiye’nin turizm ile ilgili sorunların görüşüldüğü konseyde Fethiye’nin en önemli sorunlarından biri olan otopark sorunu da ele alındı. Konsey üyeleri, şehir içinde anayol üzerindeki park yerlerine tüm gün bırakılan araçların otopark soruna neden olduğu fikrinde birleşti. Konsey toplantısında ayrıca deprem raporu kötü çıkan ve yıkılarak yerine yenisinin yapılması kararlaştırılan Merkez Cami’nin altına otopark yapılması önerisi görüşülmüştü. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık