Seydikemer'de Yörük Şenliği Gerçekleştirildi

Uluslar arası Seydikemer Beşkaza Yaylaları 20. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleninde ‘şehitlere saygı’ teması öne çıktı.

Seydikemer'de Yörük Şenliği Gerçekleştirildi
Seydikemer'de Yörük Şenliği Gerçekleştirildi
Bu içerik 1831 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 Şölende, Muğla ve ilçelerinin 170 şehidinin ismi bulunan'Şuheda Pınarı' açılışı yapılırken Türk bayrağımız ve 16 Türk Devletinin bayrağının eşliğinde İstiklal Marşımız okundu. Şölende Türk Devletlerinden gelen sanatçı ve grupların gösteri ve konserlerinin yanı sıra mahalli sanatçıların konserleri ilgiyle izlendi.

Seydikemer Beşkaza Yaylaları 20. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şölenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Devlet eski bakanı Kürşat TüzmenTürk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat PakdilAK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz DemirAK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Türk dünyası Yörük Türkman Birliği Genel Başkanı Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, şehit aileleri ve pek çok Yörük Türkmen dernek başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Keşkekten etli nohuta Yörük yemeklerinin ikram edildiği şölende yayla göçü canlandırıldı. Deve ve atlarla Yörüklerin gerçekleştirdiği göç sırasında ilginç görüntüler oluştu. Yaklaşık 1 kilometrelik bu göç sırasında Söğütlüdere Arap Oyunu ekibi ilginç oyunlarıyla büyük dikkat çekti. Karaçulha Gönüllüler Derneği sazlı sözlü katıldığı Yörük göçü sırasında Yörüklerin ilgi odağı oldu.

yörük şöleni beşkaza yaylaları muğla seydikemer yörük türkmen şöleni youtube yörük şöleni
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık