Advert

Bölgenin en büyük parkı hizmete açıldı

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan bölgenin en büyük rekreasyon alanı olan Şehit Fethi Bey Parkı, binlerce vatandaşın katılımıyla, görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Bölgenin en büyük parkı hizmete açıldı
Bölgenin en büyük parkı hizmete açıldı	Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 76618 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan bölgenin en büyük rekreasyon alanı olan Şehit Fethi Bey Parkı, binlerce vatandaşın katılımıyla, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Saat: 19.23’deki açılışa vatandaşlar akın etti. Başkan Saatcı, Fethiye’ye komünizmi getirdiğini ifade ederek, “Nasıl mı? 3. Etap’ta sınıfsal farklılığı ortadan kaldırdık. Zengini fakiri, kapalısı açığı, okumuşu okumamışı, hepimiz oradayız” dedi. Başkan Saatcı’nın konuşmasında ‘zangoç’ çıkışı dikkatlerden kaçmazken, 2004 yılında bu alana TOKİ’nin villa yapmak istediğini söyledi. Başkan Saatcı, açılan davalara rağmen mücadele ederek, rekreasyon alanını Fethiye’ye kazandırdıklarını ifade etti.

Parkta neler var?

120 bin m² alanın içerisinde Fethiye Belediyesi’ne ait 68 bin m² modern peyzaj düzenlemesiyle dikkat çekti. Şehit Fethi Bey Parkı’nın açılmasıyla 1’inci, 2’inci ve 3’üncü etap sahil bantlarıyla başlayan Fethiye’nin eşsiz körfez manzaralı altın gerdanlığı, tamamlanmış oldu. 68 bin m² alanda yapılan park alanı içerisinde 800 metre koşu bandı, 650 metre sahil yolu, 800 metre bisiklet yolu, 5 bin m² çocuk oyun alanı, seyir terasları, yel ve su değirmenleri, çeşitli aktivitelerin yapılacağı 3 bin m² meydan, 35 bin m² yeşil alan, 126 çeşit bitki, bitki gösteri alanları, biyolojik doğal göletler ve açık hava kütüphaneleri, basketbol sahası, tuvalet, fitness istasyonları, kay kay pisti, dev macera parkı, engelli bankları, köprüler ve giriş takları yer aldı. Ayrıca Türk Bahçesi, Akdeniz bölgesinden yetişen bitkilerden oluşan Akdeniz bahçesi, 100 yaşından fazla olan zeytin ağaçları, gün batımı şenzlongları, tulumba oyun alanı ve begonvil şemsiyeleri de projede yer aldı.

Başkan Saatcı, “Hedefimiz Çiftlik, Kargı, Yanıklar, Çalış…”

Başkan Saatcı, ilerleyen yıllarda Kocaçalış, Çiftlik, Kargı ve Yanıklar sahillerini doğallığını koruyarak, projelerini sürdüreceklerini ifade ederek, “1.dönem; 1. Etap, 2. Dönem; 2. Etap; 3. Dönem 3. Etap, bu dönem de burası… Gerdanlığı tamamladık. Artık ilerde Kocaçalış, Çiftlikköy, Kargı ve Yanıklar sahillerini, doğallığı korunarak, boncuklu koylarında olduğu gibi her yeri paralı yapıp betonlaştırmadan, halkımızın hizmetine sunulmasına, sıra geliyor. Biz liyakate değil de, sadakat ve biat kültürüne önem verseydik, bu işleri yapamazdık. Çalışma arkadaşlarımın hepsi ile iftihar ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Saatcı, “Fethiye’ye komünizm getirdik!”

Başkan Saatcı konuşmasında devrimci Che Guevara’nın ‘Yağmur komünisttir, rüzgar kapitalisttir’ sözüne yer verdi. Rekreasyon alanının 3. Etap ile başlayan sosyalleşme projesinin finali olduğunu söyleyen Başkan Saatcı “Biz Fethiye’ye komünizmi getirdik. Nasıl mı? 3. Etap’da sınıfsal farklılığı ortadan kaldırdık. Zengini fakiri, kapalısı açığı, okumuşu okumamışı, hepimiz oradayız. Bir zamanlar Türkiye’ye komünizim gelmesin diye mücadele et, şimdi sınıfları ortadan kaldır. Hayat insanı böyle yapıyor ne diyeceksin. Çok hoşuma gitti, geçen okudum. Che Guevara; “Yağmur komünisttir, rüzgâr kapitalisttir” demiş. Birisi her yere eşit dağıtır, diğeri zayıfları yıkar geçer. Gerçi biz hayat boyu, hep yıkılandan yana olduk ya… Komünizmi getirdik ama, temizlik getiremedik. Japonları dünya kupasında gördük. Onlar Budist, biz de sözde Müslümanız. Biz de temizlik imandan gelir değil mi? Nerede! 3. Etabı dolaştım, sigara izmariti ve çekirdek kabuğundan geçilmiyor. Bugün baktım, Dispanser sokak da öyle. Temizletelim ancak bir yere kadar. Ertesi gün gelip, kullanacak olan yine sizlersiniz. Bulmak istediğiniz gibi bırakırsanız, işi çözeriz. Ülkeye biat kültürünün hakim olmaya başlamasından sonra, ne kural, ne uyarı, ne tabela fayda etmiyor. Herkesin başına Zabıta dikemiyoruz. İş, siz Saygıdeğer Fethiyelilere düşüyor. Sahip çıkacaksınız!” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık