Advert

Şehit Fethibey Parkı 26 Temmuz'da açılıyor

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan bölgenin en büyük parkı olacak rekreasyon alanı 26 Temmuz Perşembe günü Saat: 19:23’de hizmete açılıyor.

Şehit Fethibey Parkı 26 Temmuz'da açılıyor
Şehit Fethibey Parkı 26 Temmuz'da açılıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 7003 kez okundu.

120 bin m² alanın içerisinde Fethiye Belediyesi’ne ait 68 bin m² rekreasyon alanının ismi, Fethiye’nin de ismini aldığı, Şehit Fethi Bey Parkı olarak Belediye Meclisi’nde belirlenmişti.

1’inci, 2’inci ve 3’üncü etap sahil bantlarıyla başlayan Fethiye’nin eşsiz körfez manzaralı altın gerdanlığı, Şehit Fethi Bey Parkı’nın açılmasıyla birlikte tamamlanmış olacak. 68 bin m² alanda yapılacak olan park alanı içerisinde 800 metre koşu bandı, 650 metre sahil yolu, 800 metre bisiklet yolu, 5 bin m² çocuk oyun alanı, seyir terasları, yel ve su değirmenleri, çeşitli aktivitelerin yapılacağı 3 bin m² meydan, 35 bin m² yeşil alan, 126 çeşit bitki, bitki gösteri alanları, biyolojik doğal göletler ve açık hava kütüphaneleri, basketbol sahası, tuvalet, fitness istasyonları, kay kay pisti, dev macera parkı, engelli bankları, köprüler ve giriş takları yer alacak.

Türk bahçesi, açık hava kütüphaneleri ve daha fazlası var

Şehit Fethi Bey Parkı’nda ayrıca Türk Bahçesi, sadece Akdeniz bölgesinde yetişen bitki çeşitlerinden oluşan Akdeniz bahçesi, 100 yaşından fazla olan zeytin ağaçları, gün batımı şezlongları, tulumba oyun alanı ve begonvil şemsiyeleri yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık