Advert

Mavi Bayrak Sertifikalarını aldılar

Fethiye Belediyesi ve TÜRÇEV işbirliğinde Fethiye’deki işletmelere mavi bayrak sertifikası ve Çevre Haftası’na katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Mavi Bayrak Sertifikalarını aldılar
Mavi Bayrak Sertifikalarını aldılar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3400 kez okundu.

Fethiye Belediyesi ve TÜRÇEV işbirliğinde Fethiye’deki, çevreye ve doğaya saygılı bir yönetime sahip olan, ziyaretçilerini çevre konularında bilgilendiren, yeterli donanıma sahip olan ve belirlenen 33 kritere uyan yedisi beach club ve otel, ikisi marina olmak üzere toplam dokuz işletmeye mavi bayrak sertifikası takdim edildi.

İşletme sahiplerine sertifikayı takdim ederken duyduğu mutluluğu ifade eden Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay, “Bugün biz Fethiye yöresinde mavi bayrak hak eden otellerimize ve işletmelerimize mavi bayrak sertifikalarını takdim ettik. Mavi bayrak Türkiye için uluslararası konjektörde çok önemli bir prestijdir. Fethiye’de de ne kadar çok mavi bayraklı otel olursa, turizmde ve başka konularda ayrı bir imaj kazandırıyor. Onun için biz mavi bayrak alan bütün işletmelerimizi kutluyoruz. Mavi bayrak, mavi boncuk dağıtmak gibi olmuyor. Bunun da bir karşılığı var, farklı kriterleri var. Temel olarak 33 tane kriter aranıyor. O kriterler çevre, arıtma, engellilere tanınan haklar, onların hayatlarını kolaylaştıran rampa ve benzeri gibi emek, özveri ve çağdaşlık gerektiriyor. Bu anlamda mavi bayrak alan işletmeler bütün kriterleri yerine getiren, bizim de, Türkiye’nin de yüz akı olan işletmelerdir. Onları kutluyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bereketli, bol kazançlı, kazasız, belasız ve huzur içinde bir sezon diliyoruz. Mavi bayrak sertifikası almaya hak kazanan tüm işletmeleri tebrik ediyorum” diyerek işletmelere teşekkürlerini sundu.

Mavi Bayrak sertifikası almaya hak kazanan işletmeler ve marineler şu şekilde yer aldı; Liberty Hotels Lykia, Hotel Meri, Sun City Hotel &Beach Club, Hillside Beach Club, Barut Fethiye Sensatori, Club Tuana Fethiye, Blue Point Beach, Ece Marina, D Marin Göcek.

izmir escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık