Advert

Ankara’nın değil, Muğla’nın milletvekili olacağız

24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem milletvekili erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kalırken, AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Muhittin Kayabaş, gecesini gündüzüne katıyor.

Ankara’nın değil, Muğla’nın milletvekili olacağız
Ankara’nın değil, Muğla’nın milletvekili olacağız Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1185 kez okundu.

‘Muğla tarımda ve turizmde marka olacak’ diyen Kayabaş, Muğla’nın her ilçesine, her köyüne, her mahallesine giderek, yapacakları anlatıyor. Muğla’yı tarım ve turizmde marka şehir yapabilmek için ne gerekiyorsa yapacağını söyleyen Kayabaş, Batı Akdeniz Medya’ya özel açıklamalarda bulundu.

“Seçim çalışmalarına başladığımız günden itibaren her yere uğramaya çalışıyoruz. Gittiğimiz her yerde halkımızın sorunlarını dinliyoruz, sohbetlerimiz oluyor. Bize karşı olan ilgilerini samimi buluyorum. Zaten işimiz gereği sürekli halkla iç içeyiz. Gittiğimiz her yerde samimi ve yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Bu tutumlarından dolayı halkımıza teşekkür ediyorum.” Diyen Ak Parti Muğla Milletvekili Adayı Muhittin Kayabaş ,“Ak Parti hükümetlerinin yaptığı çalışmaları ve yapacağımız hizmetleri anlatıyoruz. Muğla ülkemizin çok özel bir şehri. Turizmde çok önemli bir yeri var. Aynı zamanda tarımda çok önemli üretim merkezi. Bu iki alanda yapacaklarımızı anlatıyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz.” dedi.

Tarımda da turizmde de markalaşmalıyız

Ziraat Mühendisi Muhittin Kayabaş, tarımda daha fazla planlama yapılmasını, katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesini, turizmde olduğu gibi tarımda da özellikle markalaşmayı önemsediklerini belirterek, “Mesleki olarak tarımla iç içeyim. Bu alanda hizmet veren firmamız var ve çok uzun yıllardır çiftçimize, köylümüze hizmet veriyoruz. Onların sorunlarını ve isteklerini iyi biliyorum. Muğla sera ürünleri bakımından çok büyük üretim ekonomisine sahip. Aynı zamanda narenciye üreticisi. Zeytin ve zeytinyağı üreticisi. Bal üretiminde de ülkemizin sayılı şehirlerinden biri. Bu alanlarda markalaşma çalışmalarımız olacak. Markalaşma çalışmaları, aynı zamanda kalite standardını da getirecek.

Domates üretiminde büyük bir potansiyelimiz var. Ancak bunu markalaştırdığımızda, satış konusunda sorunumuz olmaz.  İhracatta ve yurtiçi satışlarımız sorunsuz hale gelir. Satışlarımız artar. Zeytin ve zeytinyağını markalaştıracağız ve bu da kaliteyi beraberinde getirecek. Muğla’nın ikliminden dolayı narenciye ürünlerimiz de çok tutuluyor. Ancak nar ve limonun diğer bölgelerden çok farklı. Bu iki ürünü özellikle markalaştırmanın çabasında olacağız. Bunların yanında balımız da çok değerlidir. Yurtiçinde ve yurtdışında tutuluyor. Marka konumuna geldiğinde, bal üreticimizin de sorunlarını çözebiliriz.” dedi.

“Muğla’nın turizmde ülkemizde ve dünyadaki önemini bilmeyen yok. Bizim de o konuda bilgimiz ve fikrimiz var. Ancak bildiğiniz gibi milletvekillerine üç danışman veriliyor. Biz de bu konuyu danışmanlarımızla çözüme kavuşturacağız.

Danışmanlarımızdan biri Ankara’da bürokrasiyi iyi bilen biri olacak. Devlet ilişkilerini, bakanlıklardaki çalışmalarımızı yürütecek. Halkımızdan gelen talepleri ve projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaları yapacak.

Bir danışmanımızda, halkımızın sorunlarıyla ilgilenecek, ekonomik ve sosyal konularda uzaman biri olacak.” Diyen Ak Parti Muğla Milletvekili Adayı Kayabaş, “Turizm alanındaki çalışmalarımızı yapacak arkadaşımızda, turizmi çok iyi bilen, bu sektörde uzman biri olacak. Turizmcilerle birlikte projelerimizi hazırlayacağız. Bakanlıkla birlikte projelerimizi hayata geçirmenin çabasında olacağız.

Milletvekili olduğumuzda, ‘her şeyi ben bilirim’ diyerek değil, ortak akılla, işin uzmanlarıyla istişareler yaparak sorunlarımıza çözümler bulacağız ve hayata geçireceğiz. Amacımız Muğla’nın turizm ve tarımda marka olması. Muğla’yı marka yapabildiğimizde, sıradan turizm şehri, sıradan bir tarım üreticisi olmaktan kurtarabileceğiz.” Dedi.

Çok az zamanımız Ankara’da geçecek

“Yeni sistemde mecliste çok fazla işimiz olmayacak. Zaten Cumhurbaşkanımız da ‘Mecliste değil, halkın arasında olun’ diye talimatları var. Çok az zamanımız Ankara’da  geçecek. Çoğunlukla da, bakanlıklardaki işlerimizin hallolması için orada olacağız.” Diyen Kayabaş, “Diğer zamanlarda burada çalışmalarımızı yürüteceğiz. Halkımızın içinde, onlarla beraber yürüteceğiz çalışmalarımızı. Ankara’nın değil, Muğla’nın milletvekili olacağız. Vatandaşlarımız her zaman bizlere ulaşabilecek, görüşebilecek ve isteklerini iletebilecek. Bizim hedefimizdeki vekillik budur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık