CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı

CHP Muğla Milletvekili aday sıralaması belli oldu. MHP’nin ardından CHP’de de Listede Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca’dan aday bulunmaması tepkilere neden oldu.

CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı
CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2606 kez okundu.

Alınan bilgilere göre CHP Merkez Karar Yönetim Kurulu’ndan çıkan listede CHP’nin mevcut üç milletvekili Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’e yer verilmedi. Listede Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca’dan hiçbir adayın bulunmaması tepkilere neden oldu.

CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı’nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından CHP’nin milletvekili adayları belli oldu.

Fikri Sağlar, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay, Ali Şeker, Eren Erdem, Gülsün Bilgehan, Şenal Saruhan, Haluk Pekşen, Zeynep Altıok, Musa Çam ve Necati Yılmaz gibi partinin önemli isimleri liste dışı kaldı. AK Parti kurucusu Abdüllatif Şener’in ise Konya’dan aday gösterildiği öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine İzmir’den, Deniz Baykal da Antalya’dan aday gösterildi.

 

CHP’nin Muğla Milletvekili sıralaması şöyle:

1 Mürsel Alban

2 Suat Özcan

3 Burak Erbay

4 Süleyman Girgin

5 Kerim Cangır

6 Emine Yılmaz Ayemir

7 Yamaç Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık