Advert

Ay: Bu yıl büyük yoğunluk yaşayacağız

Çalış-Der Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, Mayıs’ta bile yüzde 15-20 artış gözlendiğini belirterek, Türkiye’ye yeni gelecek turistlerde bir artış olduğunu vurgulayarak, “Bu yıl daha çok turist göreceğiz ve gelen turistlerin çoğu Fethiye’ye ilk defa gelen turistler” dedi.

Ay: Bu yıl büyük yoğunluk yaşayacağız
Ay: Bu yıl büyük yoğunluk yaşayacağız Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3236 kez okundu.

“Özellikle Temmuz ve Ağustos ayında çok büyük bir doluluk yaşayacağız” diyen Mete Ay  “Temmuz ve Ağustos ayında yoğun bir İngiliz turist akını var, bir de yerli turistin tatil yaptığı aylar. Durum böyle olunca çok büyük bir yoğunluk yaşayacağız. Büyük bir trafik sorunu olacağını şimdiden biliyorum. Ben Fethiyelilere bu iki ay şehir içinde arabalarını kullanmamaya davet ediyorum. Eğer mümkünse bu iki ay Fethiye’de yaşayan yerel halkımız bisiklet veya motor kullansın” dedi.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay konuşmasında  ”Mayıs’ın 1’inde başlayan otellerin doluluğu geçen seneye oranla daha iyi durumda. Geçen Mayıs’a göre yüzde 15 veya yüzde 20 artı bir fazlalık var. Genelde İngiliz müşteriyi görebiliyoruz otellerde ve plajlarda. Mayıs ayı için istediğimiz sayı bu değil. Geçen seneden iyi olması da yetmiyor. İyi bir sezon geçirmemiz için. Temmuz ve Ağustos aylarında çok sıcak oluyor. İngiliz turistler Temmuz ve Ağustos aynı çok tercih etmezlerdi ama bu sene farklı olarak gördüğüm kadarıyla özellikle Türkiye’ye yeni gelecek olan turistlerin sayısında belirli bir artış var. Devamlı her zaman gelen müşteri değil de yeni müşterilerin fazlalığı var. Temmuz ve Ağustos’a daha fazla turist göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“BU AY YERLİ TURİSTTE YAVAŞLAMA OLABİLİR”

Ramazan ayında belli bir düşüş olabileceğini vurgulayan Mete Ay “Bu bir ay boyunca yerli turistlerde yavaşlama olabilir. Bazı vatandaşlarımız Ramazan bayramında değil de Ramazan da tatile gelmeyi tercih eden yerli müşteriler de gayet yoğunlukta. Bunu Ramazan ayı içerisinde tekrardan gözlemleyeceğiz. İngilizlerdeki artışlar devam ediyor. Umut ediyorum ki Ekim’e kadar devam eder.

 

“İKİNCİ TUR BİZİ ETKİLEYEBİLİR”

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri de değerlendiren Mete Ay ikinci tura kalınırsa belli bir sıkıntı doğabileceğini bunun dışında sıkıntı olmayacağını söyledi. Ay ”Siyasi konjekterde çok önemli. Haziran’ın 24’ünde seçimimiz var. Bu seçim 1 günlük seçim ama ikinci tura kalırsa bu bizi biraz etkileyebilir. Ayın 24’ünde göreceğiz. Bu sene Türkiye’ye yeni gelen yabancı müşterilerin sayısında gerçekten büyük bir artış var. Bu ilk defa gelen müşterileri ve yeni gelen müşterilerimizi memnun olarak göndermek artık biz turizmcilerin boyunlarının borcu oldu. Kendi bölgemize bir istihdam sağlayabilelim. Şuanda politik bir kriz yok çevremizde. Tabi hali ile Amerika’nın yaptığı İsrail-Filistin çaprazı var. Maalesef dünyada savaşın ismini duyanların bile uçakla kendi ülkelerinden çıkıp başka ülkelere gelmesinde de soru işaretleri uyandırılıyor. Tabi çok hoş ve güzel bir şey değil. Umut ediyorum ki savaşlar biter. İsrail ve ABD’in yaptıklarını kınıyoruz. Gerek Amerika olsun, gerek İsrail. Bunlar güzel şeyler değil. Tatile gidecek olan insanın en son duymak isteyeceği şey. Türkiye’de şöyle bir olay var. Özellikle İngiliz Pazarında İngilizler Türkiye’de ki bölücü örgüt olayları sorunu olsun, Güney Doğu’da ki sorunlar olsun. Bunlar artık alışıldı. Güney Doğu’da ki olaylardan, sorunlardan dolayı veya sınırda olan olaylardan dolayı buraya gelme sayısının çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum” dedi.

istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık