Emrah Doğu: Horoz Dövüşü Yapmam

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Emrah Doğu, geçtiğimiz günlerde Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’ın duble yol konusunda söylediği “CHP Fethiye Halkına Hesap Versin” sözüne karşılık olarak horoz dövüşü yapmayacağını istediği tartışmayı açık oturumda yapabileceğini belirtti.

Emrah  Doğu:  Horoz  Dövüşü  Yapmam
Emrah  Doğu:  Horoz  Dövüşü  Yapmam
Bu içerik 3337 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapan Mustafa Ali Türkan duble yol konusunda “CHP Fethiye Halkına Hesap Versin” demişti. Konuyla ilgili parti binasında bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Emrah Doğu, Türkan'ı canlı yayına davet etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı daveti bu defa kendisi söyleyen Doğu,  “Buradan AKP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’a sesleniyorum. CHP’de siyaset yapanların veremeyeceği hiçbir hesap yoktur.  Eğer Türkan hesap görmek istiyorsa Hodri Meydan. Çıkalım açık oturuma hesabımızı görelim. Ben kendisi ile horoz dövüşü yapmam. Türkan bana cevabı katılacağı açık oturumun saatini, yerini ve zamanını belirleyerek cevap versin.” diye konuştu.
 
BUNLAR DEVLET ADAMLIĞINA YAKIŞMIYOR
Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu, Bakan Ali Babacan’ın cumartesi günü verilen iftar yemeğinde “evet” oyu istemesini de eleştirdi. Kaymakam ve İl Emniyet Müdürü’nün yemekte olmasını da yanlış bulan Doğu, “Devlet Adamlığına yakışmıyor.” dedi. Fethiye’nin hafta sonunda çok enteresan gelişmelere şahit olduğunu da sözlerine ekleyen Doğu, şu ifadeleri kullandı: “AK Parti ile muhalefet eşit şartlarda yarışmıyor. Bunu en son Fethiye’de verilen iftarda yaşadık. Maneviyatların en üst seviyeye çıktığı, insanların huzur bulduğu iftar saatinde konuşan Bakan Babacan, vatandaştan evet oyu istiyor. Bu yetmemiş gibi devlet erkanının da olduğu bir yerde evet propagandası yapıyor. Bu siyasi ilkesizliktir. Bu siyasi etik kurallarına sığmaz. Şimdi burada Bakan evet oyu isterken, bir Kaymakamın ve İl Emniyet Müdürünün orda olması siyasi etik açısından devlet adamlığına yakışıyor mu? Bu ülkede cesur siyasetçiler kadar bu ülkenin cesur bürokratlara da ihtiyacı vardır” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor